dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Akkezdet Phiai: Tartsdmegatávot

Akkezdet Phiai - Tartsdmegatávot

off off off off off
Akkezdet
Előadó: Akkezdet Phiai
Album: Akkezdet
Megjelenés: 2003
Hossz: 4:35
Szövegírók: Süveg Márk (Saiid)
Závada Péter (Újonc)
Süveg Márk
Soós József
Závada Péter
Zeneszerzők: Süveg Márk (Saiid)
Kiadó: szerzői kiadás
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 41049 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Tartsdmegatávot

(Refrén)
Tartsd meg a távot/a kellő távolságot/mert a másnaposságtól másképp látok/ és ma másként járok el, ha kell/ máskor mások mérjék majd a kellő távot fel haver/

(Újonc)
Szopd ki a károm/ mindenkit vár a táram/ kiben pár okosságtól már pánik támad/ és mint a kurvák faszából a fáradt áram/ kitátod a szádat és árapály van/ meglátod anyádat mikor három káron üget/ mára megvolt már a mára Dj Süket/ mondom bármi áron/ eléd tárom:/ sose teszel túl az álompáron/ itt egy újabb löket/ nem töketlen csökevényes/ az Újonc önkényes/ ez nem érvényes/ itt a rím igényes/ itt a beat igényes/ hogy mi a Akkezdet térigényes/ a mezed végig véres/ állapotod nem túl fényes/ a tények is ezt bizonyítják/ szítják a tüzet, szívják a gecimet, a szittyát/ de mindet letaszítják/ itt a kishuszár a kis csákóban/ elküldöm a kiscsávót/ akit a picsából/ szalasztottak/ itt az egész osztag/ csak nem zavarba hoztak?/ elhoztam a brigádot, mert unatkoztak/ utánad fogadkoztak/ hogy fogat mosnak/ testvérem fogadd most meg a szavam/ ha nem kell a malav/ akkor zsa' van/ ne szívd el a havam/ ha nincs, ha van/...mi van? zsa' van/

(Saiid)
Akkezdet mit tehet? mehet az album a zúzóba/ asszed belúzolva/ de zeng rólam majd húsz óda/ legalább húsz oldal/ úgyhogy jobb, ha elhúzol ma/ látom kis tetű, ahogy nyomod hason csúszóba/ nyeld a port lent a földön kígyóba/ mer' rádfér egy blues óra/ ha meglátsz a csajoddal smúzolva/ később vágom c-vágányon púzóba/ csak mert neked Buffallo nekem meg Wu-Wear shoes-om van/ itt a patinás szünidei matiné/ sok a kam latino a 8-keres latin-né/ a csajod azt varrja a melle mellé: Saiid-é/ fel-le, fel-le itt van a kokeró-quality/ nem kell a platina, se fapinás fa-spiné/ nesze picsa itt a kakim, ez a palidé/ nyakig ér a holiday/ itt ma faltól-falig ér/ Saiid és a Telivér/ teliver téged, haver/ mint a magyar igazság és élet pártja/ ma vigadjál, mer' holnap véged, bátya/ nem lesz úgyse money money/ úgyse bang-bang/ csak rock the body body/ meg furcsa szleng zeng/ mert sok a kokova, a hadova/a falduma, a hanta/ az oldalvíz, a link csízben, a spanok, buli, fanta/ na meg a Mónika, mint Santa/ aszonta Akkezdet apja: bassz oda naponta/

(Refrén)
Tartsd meg a távot/a kellő távolságot/mert a másnaposságtól másképp látok/ és ma másként járok el, ha kell/ máskor mások mérjék majd a kellő távot fel haver/

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás