dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Copy Con: Tordas

Copy Con - Tordas

off off off off off
A Nép Hangja
Előadó: Copy Con
Album: A Nép Hangja
Megjelenés: 2007
Hossz: 4:05
Szövegírók: Pintér Gábor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Chameleon Records
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Tordas' dalszöveg ?
Ez a szöveg Tordas, egy kis magyar település varázslatos atmoszféráját, békéjét és szépségét írja le. A helyi élet egyszerű örömeiről énekel, mint például a csobogó patak, a fél fülű láma, és a helyi rádió. A dal szemléletesen festi le a vidéki élet élményeit, a bográcsfőzéstől a pecázásig. Ugyanakkor figyelmeztet a környezetszennyezés veszélyeire és Babilon simbolikus negatív hatásaira. Végül a szöveg arra buzdít, hogy értékeljük és óvjuk a természetes szépségeket és a nyugodt vidéki életet.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 10, összesen 56723 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Tordas

Egy iciri-piciri világban
Egy iciri-piciri csobogó
Egy iciri-piciri patakban...
Egy iciri-piciri... hát ezt nem mondanám
De egy fél fülű láma is van ott!

Tordas!
Édes az élet íze
Tordas vendégül lát
Szórja a szikrát
Tordas!
Végtelen szeretet és béke
Sokkal zöldebb itt a táj
Sok-sok élmény vár!
Tordas!

Ez az a feeling, én azt mondom real
A dupla hab a tortán, ahogyan azt illik
Tordas lehet, hogy ici-pici mégis idilli
Ez a tordasi egy igazi feeling
Nézzél itt szét, nézd milyen szép
Napfényben fürdik az egész vidék
Tordas!
Felhők közt énekem szárnyal az éteren
Hallják ezt az Ágiék két házzal odébb
Mulatozásban is színes a paletta
Nézzük meg, hogy alakul
Tordas előkapja bográcsait vajon, ki főz jobban?
Most mutasd meg, mit tudsz!

Ez egy bomba, bomba, bomba, flash bomba,
Nem is vágyom vissza nagy Babilonba
Ez egy bomba, bomba, bomba, flash bomba,
Azt hiszem, én még visszatérek majd Tordasra

Édes az élet íze
Tordas vendégül lát
Szórja a szikrát

Tordason mindig kék az ég
A Laci-patak úgy csobog, ahogy itt élnek
Nyugodtan... Nyugodtan...
Mondom, hogy mi jó: a Tordas Rádió
A fél fülű láma, az párját ritkító
A Laci-patakban a Júlia-csobogó
A pipa az asztalon, az is oda való
Destiny!
A sör az olcsó, a pálinka iható
Egy élmény a pecó, mi kívülről peep-show
Ha elfogy a szívó, egy brácsa és egy vonó
Egy bőgő, és a nóta máris húzható:
Falu végén sátoroznak az oláh cigányok,
Jegenye fa tetejéről, a rigó de fütyül rátok

Édes az élet íze
Tordas vendégül lát
Szórja a szikrát
Tordas!
Végtelen szeretet és béke
Sokkal zöldebb itt a táj
Sok-sok élmény vár!

És még is Babilon még ide is elér
És csorog a fos a gyár tetejéről lassan lefelé
Szennyezve mindazt, ami széppé tehetné
Tündököltethetné, hey people, lépjél már!
Tordas rátok vár, ezért a helyért kár
Megállj! Állj! Babilon, megállj!
Én úgy hiszem, nektek nem ez jár
Óóóóó nektek nem ez jár

Tordason mindig kék az ég
A Laci-patak úgy csobog, ahogy itt élnek
Nyugodtan... Nyugodtan...



előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Ők a Magyar Mozgókép Fesztivál idei életműdíjasai

Elek Judit filmrendező és forgatókönyvíró, Piros Ildikó színésznő, Gulyás Buda operatőr, Selmeczi György zeneszerző és Deimanik Tamásné Baba fénymegadó kiemelkedő pályáját méltatja idén a Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjjal.


Az ünnepélyes díjátadóra a Magyar Mozgókép Fesztivál keretében, 2024. június 14-én este Balatonfüreden, a Kongresszusi Központban kerül majd sor.  A június 12-15. között Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban megrendezendő legnagyobb hazai filmes mustrán az életműdíjasokhoz kapcsolódóan többek között olyan filmeket nézhet majd meg a közönség, mint a Kontroll, a Csak szex és más semmi, a Macskajáték és az Angi Vera. A tavalyi nagysikerű Cannes-i vetítés után itt lesz majd először látható a Sziget a szárazföldön című klasszikus frissen restaurált verziója is.

 

Az idén 87. születésnapját ünneplő Elek Judit Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező és forgatókönyvíró, a Balázs Béla Stúdió alapító tagja, 1956 és 1961 között a Színház- és Filmművészeti Főiskola diákja volt Máriássy Félix osztályában. Az 1967-ben készült stílusteremtő lírai dokumentumfilmje, a Meddig él az ember. 1968-ban készítette el első nagyjátékfilmjét, a dokumentarista és játékfilmes technikákat izgalmas vegyítő Sziget a szárazföldönt Kiss Manyival a főszerepben. Az 1983-as Mária-nap című filmje Szendrey Júlia életének motívumai alapján készült. Mindhárom alkotást bemutatták a Cannes-i Filmfesztiválon. 1989-es Tutajosok című munkája az Európa-szerte nagy figyelmet kapott tiszaeszlári per témáját dolgozza fel.1994-ben saját kisregényét vitte filmre Ébredés címmel, gyerekkori élményeiről. A tavalyi nagysikerű Cannes-i vetítés után itt először láthatja majd a hazai közönség a Sziget a szárazföldön című filmjének frissen restaurált verzióját.


Piros Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színésznő, érdemes művész, a MMA rendes tagja, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja már négyéves korában szerepelt színpadon. 1970-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán Várkonyi Zoltán osztályában, majd 37 éven át a Madách Színház tagja volt. Kamera elé először 1966-ban állt, azóta több mint 50 filmben és tévéjátékban szerepelt, melyek közül a Nem szoktam hazudni, A veréb is madár, a Hahó Öcsi, a Gyertek el a névnapomra és Az élet muzsikája című filmekre a legbüszkébb.  Legismertebb szerepeinek egyike az 1978-ban bemutatott Abigél című tévésorozat Zsuzsanna nővére. A Magyar Mozgókép Fesztiválon a Macskajáték című filmjét vetítik, mellyel egyben a nemrégiben elhunyt Eötvös Péter Kossuth-díjas zeneszerzőre is emlékezünk.


Gulyás Buda Balázs Béla-díjas magyar operatőr, egyetemi tanár 1949-ben született. 1979-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Olyan legendás sorozatoknak volt az operatőre, mint a Linda, az Angyalbőrben, a Família Kft. és olyan népszerű filmeket fényképezett, mint Bujtor István Hamis a baba (1991) és Három testőr Afrikában című filmje 1996-ban, vagy Goda Krisztina három közönségsikere, a Csak szex és más semmi című 2005-ös vígjáték, a 2006-ban készült Szabadság, szerelem és a 2008-as Kaméleon. A fesztiválon az általa fényképezett Csak szex és más semmi filmet nézhetik meg a filmbarátok.


Selmeczi György a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Erkel-díjas zeneszerző, zongoraművész, karmester, operarendező, érdemes művész 1952-ben született Kolozsváron. Először a bukaresti Zeneművészeti Főiskolán, 1975-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán folytatta tanulmányait. 1976-tól 1977-ig Pierre Boulez, majd 1979-ben Daniel Charles irányításával dolgozott Párizsban. Magyarországon kívül Európa számos országában hangversenyezik karmesterként, zongoraművészként és zeneszerzőként. Közel hatvan film zenéjét jegyzi, melyek között olyan ikonikus alkotások is szerepelnek, mint az 1978-ban készült Angi Vera, a Megáll az idő, az Idő van és a Szirmok, virágok, koszorúk a nyolcvanas évekből. Legutóbb a 2022-ben készült Toldi - A mozifilm című animáció zenéjét komponálta. A Magyar Mozgókép Fesztivál az Angi Vera vetítésével tiszteleg előtte.


Deimanik Tamásné Baba Balázs Béla-díjas fénymegadó közel ötvenéves pályafutása alatt olyan filmeken dolgozott, mint a Ripacsok, az Örökség, a Kopaszkutya, a Dögkeselyű, a Könnyű testi sértés, a Szirmok, virágok, koszorúk, az Idő van, a Roncsfilm, a Csinibaba, a Valami Amerika vagy A martfűi rém. A fesztiválon az általa fényelt Kontroll című filmet vetítik.


A Magyar Mozgókép Fesztivál a magyar film ünnepe a csodálatos Veszprém-Balaton régióban, különleges élmény a közönségnek és pezsgő találkozó a magyar filmeseknek. Idén június 12-15. között a legújabb magyar alkotásokkal, izgalmas sztárokkal, felejthetetlen moziélménnyekkel várja a közönséget Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban a mozikban és szabadtéri vetítéseken a hűs, balatoni estében.


Fotó: MOZ.GO