dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Psota Irén dalszövegei
A kis Kató
A század asszonya
Akarsz-e játszani?
Ami szívemen, a számon
Az eltűnt idő nyomában
Az igazi nő
Az utca lánya
Barnabőrű hableány
Bezzeg az én időmben
Csillag
Csitri dal
Egy csöpp gonosz manó
Elmegyek
Elment a józan eszem
Én nem akarok minden áron férjhez menni
Énmellettem elaludni nem lehet
Ez a szerelem
Ez minden
Ha férfi nem volna a földön
Haccáré, haccacáré
Himnusz a szeretetről
Hogyha vége, legyen igazán vége
Ingovány
Isten veled, Budapest
Két kicsi kecske
Lali
Lásd, nem lázadok (részlet a Jézus Krisztus Szupersztár című rockoperából)
Légy a kedvesem (Parlez-moi d’amour)
Levél egy kartársnőhöz
Mindig én adok
Nem kell, hogy szíve legyen (közr. Németh Lehel)
Nincs bum bum
Oá!
Oh, mennyi minden lehettem volna...!
Papírszalvéta
Rajzolj egy kört
Régimódi kislány (Sweet Old-Fashioned Girl)
Sonny boy
Szombat este
Testamentum
Tibi - tangó
Titok
Üllői úti fák
Vigyél, vigyél, kis szekér - néger spirituálé
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dirty Slippers: a zenekar Budapesten folytatja a Suliturnét

A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.

 

Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.

Az előadó dalszövegei itt.

"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.

zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.

"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak: 

kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"

- mondta el Lobó-Szalóky Lázár. 

A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.

A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.


Fotó: Dirty Slippers

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás