dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Dolák-Saly Róbert: Leveli Béla, a béka

Dolák-Saly Róbert - Leveli Béla, a béka

off off off off off
Nem ér a nevem, káposzta a fejem
Előadó: Dolák-Saly Róbert
Album: Nem ér a nevem, káposzta a fejem
Megjelenés: 1988
Hossz: 0:00
Szövegírók: Dolák-Saly Róbert
Zeneszerzők: Dolák-Saly Róbert
Kiadó: Hungaroton
Stílus: pop rock, gyerekdal
Címkék: állatos, gyerek [+]
Megtekintve: Ma 2, összesen 4673 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Leveli Béla, a béka

- Figyelem! - szól a fürge gyík -
- A verseny mindjárt kezdődik.
Ki legmagasabbra ugrik fel,
Az első díjat az nyeri el.
Készül a bolha, az őz meg a nyúl,
A béka álldogál leghátul.
A versenyen izgul az állatnép,
Senki se sejti a legvégét.
Leveli Béla, a béka,
A magasugró király,
Ha ugrik egyet, Holdat ér,
A csillagokba száll.
Pattan a szöcske a kecske után,
Az ugrást méri a cinke a fán.
Oly magasan van a fenyőfa ág,
A mókus könnyeden ugorja át.
A sáska, a szarvas a következő,
Eddig a mókus a legelső,
De végül a béka az égbe szökell,
És messze a felhőn át repül el.
Leveli Béla, a béka,
A magasugró király,
Ha ugrik egyet, Holdat ér,
A csillagokba száll.
A bagoly kitárja nagy ablakát,
Az eget kutatja távcsövön át.
Éjszaka látja, hogy fenn van a Hold,
S a Hold közepén egy zöld színű folt.
Másnap elindul az erdei nép,
Sietve gyűjti a fák törzsét.
A sün fát hasít, a menyét szögel,
Készül a létra az égre fel.
Leveli Béla, a béka,
A magasugró király,
Ha ugrik egyet, Holdat ér,
A csillagokba száll.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Valentin-napra megérkezett az új Geszti–Péterfy dal

Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása. 







A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.

 

Diszkó a javából – mai csavarral


Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással. 


Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre. 




A dal egyszerre romantikus és önironikus


„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.



 

Új klip – új fejezet


A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.



 

Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép


A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.


 

Fotók: Péterfy Bori x Geszti Péter

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás