Előadó: | Kardos-Horváth János |
---|---|
Album: | 40 Mínusz |
Megjelenés: | 2014 |
Hossz: | 02:17 |
Szövegírók: |
Kardos-Horváth János |
Kardos-Horváth János |
|
Kiadó: | szerző kiadás |
Stílus: | Alternatív |
Címkék: | Keressük! |
Jobban tenné Monsieur ha gondolna előre
Mi lesz az élet értelme 2042-be?
Lesz-e a halaknak még folyó, lesznek a Hortobágyon darvak
Számíthat-e arra majd, hogy a gólyák még akarnak
hozni ide kisbabát, vagy infót Afrikából
Vagy egy sima pusztulat néz ki önmagából
Gondoljon bele Monsieur, pontosan 30 év múlva
milyen állítás lesz igaz a mostani múltra?
Vastelepen rohad el az autóipar krémje
Számítógép házak, vázak mennek a szemétre.
Milyen jövőt festenek, Monsieur, a tények?
Irán után ki lesz majd ellensége a tőkének?
Meddig tartja még magát ez a dicsőítő ének?
És mikor lesznek Jézus, Buddha és Mohamed testvérek?
Nézzen bele, Monsieur, nyugodtan a tükörbe
Bármit választhat, a választ csak önmaga tartja csőbe.
Ócskavason rohad el, az autógyártás krémje
Számítógép házak, vázak mennek a szemétre
WC papírnak sem jó az újságok nagy része
Intenzíven tartott csirkét hirdet estebédre
Monsieur, a gyerekek, mindig énekelnek.
Minden élet újítás és minden élet lélek.
Nézzen bele. Monsieur, nyugodtan a tükörbe
Bármit választhat, a választ csak önmaga tartja csőbe.
Gondoljon bele Monsieur, pontosan 30 év múlva
milyen állítás lesz igaz a mostani múltra?
Jobban tenné Monsieur ha gondolna előre
Mi lesz az élet értelme 2042-be?
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik