dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kardos-Horváth János dalszövegei
400 m
51 csillag
A Földön élni jó
A pénz rövid története
Agyhalál
Akármelyik csillag
Altató
Amsterdam
Anglia
Anyahajó
Bazmeg
Bengurion
Bili dal
Bocs
Borsófőzelék
Bostoni galamb
Celeb
Csillagos Krisztián
Cukorborsó
Dinamó és villámhárító
Dualizmus
Dugjál engem el
Elit
Elnézést, bocs
Elvállalat
Energiapersely
Enni adni tudni kell
Eszkimó
Feladatos
Fényhez áram kell
Feri segíteni kell
Földlakó
Fürdetés
Gólya
Gyerekkor
Győr
Gyűrűzött madár
Hasonlítunk
Hawaii hó
Hol a rendőrség
Ingatlan
Kapcsolj a Zöldre
Kicsi ország
Kié a Föld
Kreatív
Lángos tejföl
Legyen
Lézer
Lift
Lila
Magácska
Megmozdultam
Megyünk a boltba
Meleg só
Mentes Víz
Mindannyiunk története
Monsieur
Öregem
Öregem
Papírsárkány
Party homokozó
Pénzforgalom
Pingvin
Rálátás
Rézcső
Riadó
Robot kutya
Samsonite
Suttognak a fák
Sz. Sz. (Szerelem Szelfi)
Szalaiéva
Székely szerető
Szellemi elit
Szobanövény
Tájsebész
Tartós béke
Teringettét
Teszkó
Tökre nem örökre
Ünnepélyesen fogadom
Víz nélkül lehetetlen
Vizsgaidőszak
Wi-fi
Zánka
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás