Előadó: | Muzsikás |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Csoóri Sándor Éri Péter Sipos Mihály Tradícionális Hamar Dániel |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Népdal |
Címkék: | Keressük! |
Régen volt, soká lesz,
mikor az a nap lesz,
hogy galambom karja
két vállam takarja,
hogy galambom karja
két vállam takarja.
Régen volt vágyásom
igaz szeretőre,
megadta az Isten,
el kell válnom tőle,
megadta az Isten,
el kell válnom tőle.
Rózsavirág voltam,
de már elhervadtam.
Elhagyott galambom
árvája maradtam.
Elhagyott galambom
árvája maradtam.
Régen volt, soká lesz,
mikor az a nap lesz,
hogy galambom karja
két vállam takarja,
hogy galambom karja
két vállam takarja.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik