Előadó: | Vad Fruttik |
---|---|
Album: | Darabok |
Megjelenés: | 2013 |
Hossz: | 3:43 |
Szövegírók: |
Likó Marcell Győrffy Gyula Kerekes Gergely Hock Zoltán Hock Attila |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Megadó Kiadó |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
(ízlelem a port, élvezem a csendet.)
síneken száguldozom,
a pipacsokat lesem.
robogok a semmibe,
míg összemosódnak velem.
arcom a napba mártom,
hogy kiégjen az agyam.
emlékek nélkül
hunyorgok boldogan.
csak lenni,lenni,lenni
és nem gondolni,
gondolni.
utazni,utazni,utazni.
jobb, mint landolni,
landolni.
(x2)
utolsó korty a nyárból,
és kialszik a pillanat.
nem jelzek,leszállok.
a kakas bólogat.
ízlelem a port,
a csendet élvezem.
száz szirommal játszik
a szél a réteken.
csak lenni,lenni,lenni
és nem gondolni,
gondolni.
utazni,utazni,utazni.
jobb, mint landolni,
landolni.
(x2)
bújj el önmagad elől!
ízlelem a port, élvezem a csendet.
A színpadon köszönthetjük – mások mellett – Vágó Bernadettet, Bori Rékát, Ember Márkot, Serbán Attilát, Veréb Tamást, Szinetár Dórát és Puskás-Dallos Pétert is.
Lebilincselő utazásra hívja a nézőket a Habsburgok fényűző, mégis tragikus világába a Sisi életét megidéző Elisabeth című musical. A világ számos országában méltán híressé vált darab magyar adaptációját október 3-tól mutatja be az Erkel Színház. Most az eddig titkolt szereposztásról is lehullt a lepel.
Több mint 30 éve debütált a bécsi Theater an der Wien színpadán, és azóta is a musicalirodalom legkiemelkedőbb alkotásaként, világszerte kultikus darabként tartják számon a Habsburg császárné, Sisi sorsának egyedi arcát bemutató, Elisabeth című darabot.
Az előadás nem csupán egy történelmi musical, hanem egy mélyen emberi dráma a szerelemről, veszteségről és a halál elkerülhetetlenségéről, amely új megvilágításba helyezi a császárné alakját és örökségét. Michael Kunze szövegkönyve és Sylvester Levay zenéje egyaránt arra törekszik, hogy Sisi életének árnyalt, érzelmekkel teli oldalát tárja fel, miközben a Halál karaktere nemcsak fenyegető, hanem szenvedélyes és szinte szerelmes figuraként jelenik meg a színen. A darab a zenés színház műfajában újszerű módon ötvözi a történelmi eseményeket és a személyes sorsokat. Szente Vajk rendezése pedig egyedi megközelítést kínál azzal is, hogy
Sisi életszakaszait kettéválasztva külön szereplőt szán a fiatal és az érett, nőiességében kiteljesedett címszereplő megformálására.
A színház ezúttal is különleges módját választotta a szereposztás bemutatásának
Az Erkel homlokzatáról egy többszáz négyzetméteres fátyol ereszkedett alá az épület előtt összegyűlt közönség segítségével, megidézve ezzel Sisi – az előadásban is hasonlóan visszatérő - esküvőjét. Ezután lebbent le a fátyol a darab szereposztásáról is. Eszerint Elisabeth szerepét Vágó Bernadett és Bori Réka játssza, a fiatal Sisit Kovács Gyopár és Pásztor Virág alakítja. Puskás-Dallos Péter és Cseh Dávid Péter Ferenc József, míg Veréb Tamás és Koltai-Nagy Balázs a Halál szerepében lép színpadra. Luigi Lucheni Ember Márk és Serbán Attila lesz az Erkelben, Zsófia főhercegnőt pedig Szinetár Dóra alakítja.