Előadó: | Máté Péter |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
S. Nagy István |
Máté Péter |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Piano pop |
Címkék: | Keressük! |
Egyszer születünk, élünk és halunk,
hibázunk sokat, emberek vagyunk.
Csapdák várnak ránk, száz és százezer,
mindig van kiút, csak keresni kell.
Eltévedhetünk, bajba juthatunk,
megeshet velünk, emberek vagyunk.
Volt az, ami volt, nem siratni kell,
mindig van kiút, csak keresni kell.
Mindig van kiút, mindig van kiút.
Összetörhetünk, megújulhatunk,
megtörténhetik, emberek vagyunk.
Hogyha volt hitünk, ne adjuk mi fel,
mindig van kiút, csak keresni kell.
Felrepülhetünk, el is bukhatunk,
megbocsáttatik, emberek vagyunk.
Elhagyhat barát, elhagyhat siker,
mindig van kiút, csak keresni kell.
Mindig van kiút, mindig van kiút.
Mindig van kiút, mindig van kiút.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik