dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Copy Con: Szabadság

Copy Con - Szabadság

off off off off off
Irónia
Előadó: Copy Con
Album: Irónia
Megjelenés: 2010
Hossz: 3:05
Szövegírók: Pintér Gábor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: DDK Records
Stílus: Reggae
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 8454 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szabadság

Tegnap fekete madarak ültek a templomnak tornyán
Ma viszont már sirályok röpködnek fölöttem
Ez a szabadság, ez a szabadság

Semmi nem változott meg míg távol voltál
Ó, pedig eltelt pár év mint a villám
De így legalább mindent értek már
Ilyen egy (?), ilyennek képzeletem mindig
Sörömet kinyitom, aztán megindítok egy cigit
Visszateszem a kalapom ha nem tetszik
Ami nem megy nem kell erőltetni
Ha bárki kritizálni mer, annak csak annyit mondok:
Te azt hiszel, amit akarsz mán', amit akarsz mán'
Azt jelenti állj félre az utamból, mikor indulnék el
Lehet így betemet az árnyékom, s nem látom a csillagom

Tegnap fekete madarak ültek a templomnak tornyán
Ma viszont már sirályok röpködnek fölöttem
Ez a szabadság, ez a szabadság (2x)

A jeleket látni kell, nem nézni
Érezd a sors humorát
Hidd nekem a végén még be is fog jönni
Megtagadom a (?) babylont
Mert muszáj átesni minden nap egy pánikon
Jó nekem ez így is (?) egy pálcikán
Szépen nyugodtan babylon céloz rám
Itt az idő a valósággal szembe nézni
Ki is a legnagyobb szám,
Hogy kinek szól a respect folyamatosan
Mert mindig olyat produkál

Tegnap fekete madarak ültek a templomnak tornyán
Ma viszont már sirályok röpködnek fölöttem
Ez a szabadság, ez a szabadság (2x)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

PG Csoport: lemezbemutató koncert lesz november 15-én a fővárosban

A PG Csoport egy Debrecenből indult zenekar, eredeti  gondolataikkal és zenéjükkel folyamatosan jelen vannak a magyar könnyűzenei életben. A szakma és generációjuk közönsége ismeri és nagyra tartja őket. Legendás lemezeik közül a „Félélet” és az „Útlevél, fogkefe”, vagy a „Nem sietünk sehová” a legismertebbek. 


Barátság és közös munka fűzi őket Németh Lojzihoz (Bikini), basszusgitárosuk volt néhány évig Lukács László a Tankcsapdából, zenéltek lemezen és koncerteken Tátrai Tiborral is. 


Az előadó dalszövegei itt.


Az együttes sokszor bejárta már az országot, de eljutottak koncertjeikkel Erdélybe, Oroszországba, Csehországba, Lengyelországba, Hollandiába, Svájcba, Franciaországba, Olaszországba, Angliába, és az USA-ba is. Több, mint 300 zenekar közül megnyerték a Marlboro Rock-in-t itthon és a svájci világ-gálán olyan sztárokkal léphettek fel, mint Bob Geldof, Neil Young és Pearl Jam, vagy Gery Moore.  Szomjas György Kossuth-díjas filmrendező  (A Kopaszkutya rendezője) : „Alföldi Rock” címmel forgatott róluk filmet.


Jantyik Zsolt a zenekar frontembere, kétszeres év szövegírója (Artisjus és eMRton-díjas),  többek között a Bikini: „A szabadság rabszolgái” lemezére is írt dalszövegeket, amiket ma- túlzás nélkül - egy egész ország ismer. Különleges, sokoldalú 


munkásságuknak köszönhetően dolgoztak az évek alatt Halmos Béla prímás, népzenekutatóval, Pál István Szalonnával és bandájával és a kétszeres Kossuth-díjas Kaláka zenekarral is.


Közös projektjük volt a híres párizsi tangóharmónikással, Christian Paccoud-dal.  Otthonosan mozognak a műfajok között: Jantyik Zsolt szövegeiből, gondolataiból, a PG dalokból két színdarab is készült: „Világvége-szerelem” (Csokonai színház)  és az „Ezüstbojtár” - melyet a Nemzeti Színházban is bemutattak.


Jantyik Csaba - a zenekar gitárosa, több száz lemezen dolgozott már a legismertebb magyar zenekarokkal, előadókkal hangfelvételeken. 


Közel 40 éve tartó testvéri-alkotói párosuk a zenekarral közösen 2025-ben új lemezt hoz: „VÉSŐ” címmel. 


A bemutató koncerten és a lemezen többe között velük zenél


Németh Alajos (Lojzi) a Bikini basszusgitárosa, Lukács Péter Peta a Bikini gitárosa, Makovics Dénes a Bikini szaxofonosa, Nyerges Attila (ének) és Galambos Nándor (basszusgitár)- az Ismerős Arcok zenekarból, Papp Gyula (Mini, Skorpió, Dinamit, Ismerős Arcok) -billentyűs hangszereken, Jámbor József színművész ( Színes TV  téridő és álomzenekar), Damien Steel - rap, Ez a lemez, nemcsupán egy meglepetés, igazi lendületes rockzene, olyan vendégekkel, akik a magyar rock és alternatív korszak meghatározói, de egyúttal koncepció is: példát mutat együttműködésről, az emberi és generációs kapcsolatok fontosságáról, hitelességből, a magyar minőségi könnyűzene fontosságát és az átadást hangsúlyozva: „Az idő csak Véső...”


Fotó: PG Csoport

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás