


| Előadó: | Isten háta mögött |
|---|---|
| Album: | Ű |
| Megjelenés: | 2010 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Pálinkás Tamás |
|
Pálinkás Tamás Sándor Dániel Hortobágyi László Egyedi Péter |
|
| Kiadó: | EMI Music Services |
| Stílus: | Alternatív rock, progresszív rock |
| Címkék: | Keressük! |

Kedves barátaim!
Kedves Léviék!
Azért gyűltünk ma itt össze,
hogy megünnepeljük egymást
Kengyelként fog a láz
Valami eltűnt és szúr
- Kegyelem -
Eltisztult a fele már
A maradék meg csak húz
- Türelem -
Lesz ez más
Ó, ha másként gondolkodó
Fizet áthaladást
Figyeld jobban a szám!
Olvass ki!
Hagyj most, leszokom az elementárról
Most, hogy a lábunk nem reagál
Átlátsz ide, pedig alig átlátszó
Nincs takarás, itt ez felemás
Itt áll a télre tavasz
Tavaszra nyár, télre ősz
Hajnalra reggel, reggelre dél
Böllérként csapol ő meg
Én meg bírom a vért
- Ez fegyelem -
"Birtok van eladó" itt
Ó, csak nincs hozzá föld
- Ez is kegyelem -
Kámforrá vált a hírem
És nincs ennél mélyebb
Csak, ha árkokat ás
Legyen házkutatás
Valahol!
Hagyj most, leszokom az elementárról...
Csak vesznénk már el!
Csak vesznénk már el!
Csak vesznénk már el!
Csak vesznénk
Bárhol legyen is, kivetem az eredendőt
Kár, hogy türelem kell, hogy beletedd őt
Nem baj, most alig érsz hozzám
Falj fel, hogy ne legyen már több baj velem és
Keretezd be a levegőt!
Kedves Léviék!
A szeretet, a szeretet soha nem tűnik el
Egyből learatható
Egy darabig egymással vagyunk
Tisztelet a család iránt:
Édesatyánk, édesanyánk
Szülők
Megszólalok (?)
Csak az számít, hogy még itt vagyunk és érezzük egymást
És tudod, hogy lesz még egy dolog ebben a világban
És ezért életünk lesz:
Tökéletlen élet (?)



Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.
A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.
Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen
a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be
a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.
November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket.
November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.
December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég
A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.
Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig
a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.
Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.
Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.
Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.
December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik