dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Isten háta mögött dalszövegei
A Földdel egyenlővé-tétel
A leányzó fekvése
A másodlagos rendezőelv
A sötétség hercege
Aláírhatatlan történelem
Alig akarom
Áttelelés
Az Isten lába
Az Isten lába
Az orionaranyadért
Berepülés
Egy nyár valami igazán kellemetlen helyen
Élet a fán
Élettér-elmélet
Eredetileg
És
Eszem Éjjel És Bagly
Ha minden jobbra fordul
Három
Hídavatás
Hízó
Istenszabású
Itt valami megült
Jósolni Bélből
Juhász
Kanyarodási ceremónia
Kéjgáz
Kérész
Közelítő távolító
Közelítő távolító 2.
Közelítő távolitó kettő
Közkút
Lefelé
Lélektelenné-tétel
Lelki szemek kinyomatása
Mária dala
Másodlagos rendezőelv
Medúza
Megbántani egy szabót
Megbántatni egy szabót
Méltán
Menekülök, nem elég
Menekülök. Nem elég
Mindenki áll
Nem kell térkép
Páros lábbal fejbe
Penge
Porcelán yin
Robot Feláll A
Sakter-metszés
Sötétség herczege
Szerető
Tavaszi nemződüh
Távirányító
Tipikus Árvajelleg
Tömeges vektor bozon kultúre
Ugyanúgy
Változzunk késekké
Várj, míg felkel majd a nép
Vízöntő
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás