dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Suzy & Jolly: Jégeső

Suzy & Jolly - Jégeső

off off off off off
Hófehér orgonák
Előadó: Suzy & Jolly
Album: Hófehér orgonák
Megjelenés: 2010
Hossz: 3:41
Szövegírók: Tarcsi Zoltán
Királyvári Zsuzsanna
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 11706 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Jégeső

Verse 1. (Suzy):

Csillagot láttam a szemedben,
Boldogság kéne a szívembe.
Gyere súgd a fülembe,
Leszek még boldog Én veled.
Hideg szél fúj az arcomba,
Vihar tombol az utcákon.
Elbúcsúzott kint a nyár,
Szerelem mondd el merre jársz?
Istenem, mondd, hogy felejtsem el,
Vihar tombol fájó szívemben.


Refr.:

Jégeső, fedd el a bánatom,
Jégeső, ne hagyd, hogy fájjon a szívem!
Ha kell Én meghalok érte.
Jégeső, fedd el a bánatom,
Jégeső, szomorú nélküle minden.
Ne hagyd, hogy fájjon a szívem!


szóló...


Verse 1. (Suzy):

Csillagot láttam a szemedben,
Boldogság kéne a szívembe.
Gyere súgd a fülembe,
Leszek még boldog Én veled.
Hideg szél fúj az arcomba,
Vihar tombol az utcákon.
Elbúcsúzott kint a nyár,
Szerelem mondd el merre jársz?
Istenem, mondd, hogy felejtsem el,
Vihar tombol fájó szívemben.


Refr. (2x):

Jégeső, fedd el a bánatom,
Jégeső, ne hagyd, hogy fájjon a szívem!
Ha kell Én meghalok érte.
Jégeső, fedd el a bánatom,
Jégeső, szomorú nélküle minden.
Ne hagyd, hogy fájjon a szívem!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Egy boldog dal, ami megkérdőjelezi a boldogságod – itt a happy? a toldyuusotól

Nem mindig a legnagyobb drop hozza felszínre a legmélyebb érzelmeket – vallja az új felvétellel jelentkező toldyuuso, melyben merőben más műfaj felé nyitott a duó




Öt hónappal az ACT I: Narcissus lemezüket követően új single-lel jelentkezik a Hamar Barnabás és Mógor Máté alkotta formáció. A happy? egy teljesen váratlan, ihletvezérelt stúdiósessionből született:


A happy? egy letisztult, pop-folk, mégis nagy létkrízissel szembenéző szám, egyben második albumciklusának előfutára.

 

- „Egy elfelejtett hangkártyával indult minden. Amíg Barnit vártam, hogy behozza a stúdióba, addig gitározgattam és felvettem a telefonommal az akkordmenetet. Aztán ahogy beért Barni és (Kasó) Máté, kidolgoztuk a zenét hárman. A teljes folyamat egy este alatt történt nulláról. Szeretem az ilyen random sessionöket, amikor egy levegővel megszületik minden” - meséli Mógor Máté a toldyuuso társszerzője és producere.

 

A zenén Kasó Máté, a Fiúk zenekar basszusgitárosa működött még közre, aki a track hangszeres rétegzettségét segített kitalálni. 


Az inspirációk között ezúttal folkos színek is megjelennek

 

„Van egy nagyon jó barátunk, Henderson Dávid, aki Nashville-ben él – ez gyakorlatilag a country és folk zene központja. Sok ottani zenét szokott mutatni, és megtetszett a műfaj” – teszi hozzá Máté, aki szerint a váratlan zenei stílus mellett sikerült megőrizni a toldyuuso egyedi hangzását, mivel a dobok szerkezete és elrendezése pontosan ugyanaz, mint a dnb-ben, szóval ott lüktet benne a páros védjegyszerű drum and bass DNS-e.

 

A szerzemény központi kérdése egyszerre személyes és univerzális, hogy mit is jelent ma boldognak lenni?

 



„Amikor beértem a stúdióba és hallgattam Máté ötletét, szinte reflexből ráénekeltem az egyik első közösen írt, kiadatlan dalunkat. Érdekes volt, hogy három év után teljesen mást jelentett számomra ugyanaz a téma. A régi szöveg inkább a magányra és izoláltságra fókuszált, míg a happy? refrénje felteszi a kérdést, hogy egyáltalán jól érzem-e magam a saját bőrömben, szeretem-e azt, aki épp most vagyok? Bár élvezem, amit csinálok, de tudok-e valaha egyáltalán boldog lenni?” - mondja Hamar Barnabás, a toldyuuso énekese és társszerzője.

 

- „Legyen szó az országunkban lévő brutális árakról, vagy amikor elszakítjuk a kapcsolatot azzal, akit igazán szeretünk, vagy amikor egyszerre történik minden nehézség. Ez nagyon fárasztó tud lenni és érthető, hogy keressük a kiutat. De néha csak el kell fogadjuk, hogy megtörtént és keresni a megoldást: Mi tesz valójában boldoggá?”


- fogalmazott Barni.

 

A happy? egyben előfutára is a készülő második ACT széria-albumnak


Mindeközben az együttes kétféle élő felálláson dolgozik: DJ-szettként és zenekari formációban is, az új hallgatnivaló pedig mindkét világhoz tökéletes táptalajt biztosít.


Fotó: toldyuuso

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás