dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Suzy & Jolly dalszövegei
Amig élek, Szeretlek
Amíg élek, Szeretlek
Baila Baila
Belehalok
Boldogság csillaga
Cigányfiú ha belenézel szemembe
Csókodat ízlelem
Drága anyám
Drága jó anyám
Elfújja az őszi szél a bánatom
Elmegyek az éjszakába mulatni
Emlék marad
Gyere ölelj most át
Három napja nem alszom
Hideg szél fúj édesanyám
Hófehér orgonák
Hóvirág
Iszom-iszom veled iszom
Jégeső
Jégvirág
Jégvirág
Kérlek ne sírjál
Láridéj
Milliószor megköszönném
Rózsakertben jártam
Sötétség van a szívemben
Szerelem hajnalán
Tartozom neked egy vallomással....
Virágnak virága
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Zenei képregény-kiállítás nyílik Budapesten

Rajz & roll címmel zenei képregény-kiállítás nyílik március 29-én a fővárosi Savoya Parkban


A tárlat olyan zenészek, együttesek valós és fiktív kalandjaiba enged betekintést, mint a Beatles, a Nirvana, Ganxsta Zolee és a Kartel, a Kispál és a Borz, a Hooligans és a Road.


A képregényeket a Master-Lab Comics csapata készítette, a szellemes rajzokat Mester Csaba, a történeteket Tóth-Laboncz Attila. Ők szintén zenészek (is), előbbi a Bedlam, utóbbi a Tankcsapda basszusgitárosa volt.

 

A kiállítás látogatói előtt feltárul


miként "lépett fel" Hadházi László humorista az AC/DC-vel és hogyan "vett részt" időutazáson a Hooligans és tartott koncertet a fáraók idején.


Ganxsta Zolee és a Kartel tagjai Mexikóban koncerteznek

Találkoznak Messivel, aztán meggyanúsítják őket egy bank kirablásával. A csapatot ártatlanul letartóztatják, végül Columbo hadnagy deríti ki az igazságot.

 

Egyes képregények a valóságra épülnek, például a Nirvana magyarországi koncertjére


Az akkor még Amerikában is ismeretlennek számító zenekar 1989. november 21-én a Petőfi Csarnokban adott koncertet, két évvel később a Smells Like Teen Spirit című dal hozta meg számukra a világhírnevet. A képkockák olyan személyek elmondása alapján születtek, akik jelen voltak a budapesti koncerten, és annak színfalai mögött.


Dokumentális képregény készült Henry Rollins amerikai énekesről vagy a Metallica közúti balesetben elhunyt basszusgitárosáról, Cliff Burton-ről.

 

A kiállítás darabjai zenei újságírók kommentjeivel láthatók: a képek alatt Uzseka Norbert (ekultura.hu/HammerWorld), Pintér Miklós (Grungery) és Rácz Mihály (Lángoló) gondolatai olvashatók.

 

A Rajz & roll kiállítás március 29-től április 6-ig látható ingyenesen Budapesten, a Savoya Parkban.



Fotó: Savoya Park


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás