dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Aljas Kúszóbab: Mi lett veled

Aljas Kúszóbab - Mi lett veled

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Aljas Kúszóbab
Album: california
Megjelenés: 2001
Hossz: 0:00
Szövegírók: S. Nagy István
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 12634 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Mi lett veled

Ott ültél a padban - Egyedül voltál a bajban
Rád nézett a szemeivel - De Te nem bírtál magaddal
Teltek lassan az évek - Házasság s én nézlek
Mitől változtál meg ennyire - Lassan elmúlik az élet

Mi lett veled - És nem hiszed
Hogy mit tett veled az évek során - Elpusztított téged
Mi lett veled - Hol a vad gyerek?
A rabszolgája lettél végül - Ezt jól megszívtad kérlek

Lakás, kocsi, kis kert - Séta, vacsi, jó hely
Minden időd beosztva már - Ideje, hogy felkelj
Melltartó és tanga - Télre kell egy bunda
Beugrassz hát a mókuskerékbe - Hajtasz egyet újra

Mi lett veled - És nem hiszed
Hogy mit tett veled az évek során - Elpusztított téged
Mi lett veled - Hol a vad gyerek?
A rabszolgája lettél végül - Ezt jól megszívtad kérlek

És most ha körülnézel - Egy rabszolga szemével
Hogy ugyanolyan az életed - Mint akin röhögtél pár éve
Mondok neked egyet - Kérj engedélyt, talán enged
Adj a szarnak egy nagy pofont - És nyeljed le a mérget

Mi lett veled - És nem hiszed
Hogy mit tett veled az évek során - Elpusztított téged
Mi lett veled - Hol a vad gyerek?
A rabszolgája lettél végül - Ezt jól megszívtad kérlek

Majd fent az angyalok - Vigyáznak rád
Megtörölgetik sebeidet és - Így szólnak hozzád:
Jól van fiú megszívattak - De ne bánkódjál már
A következő életedben - A nők ott várnak rád!


Mi lett veled - És nem hiszed
Hogy mit tett veled az évek során - Elpusztított téged
Mi lett veled - Hol a vad gyerek?
A rabszolgája lettél végül - Ezt jól megszívtad kérlek

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás