Előadó: | Máté Péter |
---|---|
Album: | Szívhangok |
Megjelenés: | 1980 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: |
S. Nagy István |
Máté Péter |
|
Kiadó: | Hungaroton-Pepita |
Stílus: | lírai sláger, pop |
Címkék: | Keressük! |
Még meg sem köszöntem,
hogy megszülethettem én,
és ülhetek az élet vonatán.
Nem király, de mégis
ember lettem én is igazán.
Még meg sem köszöntem,
hogy játszadozhattam én,
és álmodozni tudtam azelőtt.
S hogyha fáradt voltam,
akármikor kaptam pihenőt.
Kiskoromtól oktatott és felnevelt két ember,
az egyik ember sajnos már nem él.
Azután csak egy maradt, ki annyit fáradt értem,
így neki tartozom most mindenért.
Még meg sem köszöntem, hogy élek,
még meg sem köszöntem, hogy áldoztál reám.
Meg sem köszönhetem,
helyette dúdolok neked egy dalt,
ahogy te dúdoltál nekem hajdanán.
Kiskoromtól oktatott és felnevelt két ember,
az egyik ember sajnos már nem él.
Azután csak egy maradt, ki annyit fáradt értem,
így neki tartozom most mindenért.
Még meg sem köszöntem, hogy élek,
még meg sem köszöntem, hogy gondoltál reám,
Meg sem köszönhetem,
helyette dúdolok neked egy dalt,
ahogy te hajdanán, ó, hajdanán.
Még meg sem köszöntem, hogy élek,
még meg sem köszöntem, hogy vigyáztál reám.
Még meg sem köszöntem
azt, hogy van hitem, hazám...
Most mindezt köszönöm neked: anyám!
Koncertek, vásár és afterparty is lesz az Independent Label Fair rendezvényen szeptember 6-án a Magyar Zene Házában.
A Magyar Zene Házában egész nap vásár, koncertek és szakmai programok várják a közönséget, este pedig a Duna-parti Pontoon ad otthont az afterpartynak. A kilencedik alkalommal megvalósuló Independent Label Fair-en minden eddiginél nagyobb, rekordszámú, 60 kiadó várja a látogatókat. Az esemény ingyenes.
A vásár fellépői között szerepel Doktorhokashi, Hippikiller, a New Fossils, CVRDWELL, Labek & Chrobak, a Musica Moralia és Kvrk. Újra színpadra áll a 2023-ban feloszlott Sun-Rot, a zenekar új vinyl-lemeze is a vásáron debütál.
Az afterparty fellépője lesz AIWA, a Sun-Rot, SunMa, Vike, Li, Zol, Von Yodi és Gandharva.
Az ILF nemcsak vásár és koncertek, hanem szakmai fórum is
Idén a programok között szerepel a hazai lemezkiadók története a 2000-es évekből a digitális átállás szemszögéből (Syrup, Bitlab, Black Hoe), egy újhullámos jazz körkép (Jazzbois, New Fossils, Muck Éva Band), valamint a Nem az a punk, aki… című könyvbemutató és beszélgetés az 1980-90-es évek hazai punk világáról.
A program része továbbá egy Audio-Technica workshop és filmvetítések, például a legendás new yorki lemezboltról szóló Other Music és egy lemezdigger afrikai kalandjairól szóló Take Me Away Fast.
A családokat gyerekprogram, lemezborító-kollázs workshop várja.
A standoknál a látogatók nemcsak friss kiadványokat találhatnak, hanem boltokban nem kapható, gyűjtői darabokat is, közvetlenül a kiadóktól.
Világszerte folyamatosan nő az eladott kazetták, CD-k és vinyl lemezek száma, és az ILF volt az elsők között Magyarországon, amely a fizikai formátumokra és a mainstreamen túlmutató zenei világokra fókuszált.
A 2017 óta évente megrendezett vásárokon 45-50 hazai kiadó vett részt, a friss techno labelektől a veterán punk kiadókig. Idén a rekordszámú jelenlévő kiadó szinte a teljes szcénát lefedi, a közönség olyan limitált, gyűjtői darabokat is találhat, amelyek boltokban nem kaphatók.
Az ILF célja, hogy a kiadók, előadók és gyűjtők közelebb kerüljenek egymáshoz, tapasztalatot cseréljenek, inspirálódjanak és új kapcsolatokat építsenek.
Az ILF az egyetlen hazai díj, amely kifejezetten a független kiadókat támogatja. Idén öt kategóriában hirdetnek nyertest. Különlegesség, hogy a digitális kiadók kategóriájának nyertese egy 300 példányos vinyl megjelenést kap, így a digitális tartalomból kézzelfogható, analóg lemez születik.
Fotók: illusztráció/Freepik