Előadó: | Isten háta mögött |
---|---|
Album: | Le a fejjel |
Megjelenés: | 2000 |
Hossz: | 6:13 |
Szövegírók: |
Pálinkás Tamás |
Pálinkás Tamás Hortobágyi László Bokros Csaba Győrfi István Tamás |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Beteg volt ez a világ, már attól a perctől fogva,
Hogy leteremtődött rá ez az Istenszabású fal.
Addig nem volt semmi baj, amíg az agyakban nem létezett,
Az a tudat, hogy a talaj úgyis elnyel egyszer.
Nincsen szabad gondolat, mindenki előrefelé néz,
De hátrafelé tolat, és nem használja a tükröt.
A végén meg átugorni se bírja azt a megásva talált gödröt,
Csak beledől nyugodtan, mint aki jól végezte a dolgot.
És meg is kapta érte azt a maximális pontot,
Ami kiszabható volt és a Halál csak ennyit mondott, hogy:
„Isten hozott idáig, innen én viszlek tovább.”
De ez sem volt igaz, mert igazából onnan nincs hová.
És most sem az megy, ami szól.
Ez a dal egy nyomorult átverés,
De ahhoz elég jó, hogy bejöjjön a tekerés.
Mert a füst, az ápol és eltakar.
De hogyha beteg a világ,
akkor az ugyanúgy miattam is van.
Mit izgassam magam?
A színpadon köszönthetjük – mások mellett – Vágó Bernadettet, Bori Rékát, Ember Márkot, Serbán Attilát, Veréb Tamást, Szinetár Dórát és Puskás-Dallos Pétert is.
Lebilincselő utazásra hívja a nézőket a Habsburgok fényűző, mégis tragikus világába a Sisi életét megidéző Elisabeth című musical. A világ számos országában méltán híressé vált darab magyar adaptációját október 3-tól mutatja be az Erkel Színház. Most az eddig titkolt szereposztásról is lehullt a lepel.
Több mint 30 éve debütált a bécsi Theater an der Wien színpadán, és azóta is a musicalirodalom legkiemelkedőbb alkotásaként, világszerte kultikus darabként tartják számon a Habsburg császárné, Sisi sorsának egyedi arcát bemutató, Elisabeth című darabot.
Az előadás nem csupán egy történelmi musical, hanem egy mélyen emberi dráma a szerelemről, veszteségről és a halál elkerülhetetlenségéről, amely új megvilágításba helyezi a császárné alakját és örökségét. Michael Kunze szövegkönyve és Sylvester Levay zenéje egyaránt arra törekszik, hogy Sisi életének árnyalt, érzelmekkel teli oldalát tárja fel, miközben a Halál karaktere nemcsak fenyegető, hanem szenvedélyes és szinte szerelmes figuraként jelenik meg a színen. A darab a zenés színház műfajában újszerű módon ötvözi a történelmi eseményeket és a személyes sorsokat. Szente Vajk rendezése pedig egyedi megközelítést kínál azzal is, hogy
Sisi életszakaszait kettéválasztva külön szereplőt szán a fiatal és az érett, nőiességében kiteljesedett címszereplő megformálására.
A színház ezúttal is különleges módját választotta a szereposztás bemutatásának
Az Erkel homlokzatáról egy többszáz négyzetméteres fátyol ereszkedett alá az épület előtt összegyűlt közönség segítségével, megidézve ezzel Sisi – az előadásban is hasonlóan visszatérő - esküvőjét. Ezután lebbent le a fátyol a darab szereposztásáról is. Eszerint Elisabeth szerepét Vágó Bernadett és Bori Réka játssza, a fiatal Sisit Kovács Gyopár és Pásztor Virág alakítja. Puskás-Dallos Péter és Cseh Dávid Péter Ferenc József, míg Veréb Tamás és Koltai-Nagy Balázs a Halál szerepében lép színpadra. Luigi Lucheni Ember Márk és Serbán Attila lesz az Erkelben, Zsófia főhercegnőt pedig Szinetár Dóra alakítja.