Előadó: | Máté Péter |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szalkai Sándor |
Máté Péter |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | sláger, pop |
Címkék: | filmzene [+] |
Azt hitted, hogy elhagyott a múltad,
tőled elfújt minden rosszat a szél.
Indulnál egy új úton előre,
ahogy minden ember újat remél.
El ne hidd, hogy nyomtalanul élhetsz,
minden percnek roppant súlya lehet.
Boldogságod összefügg a múlttal,
jó is rossz is együtt él veled.
Nem múlnak el a tegnapok,
rád törnek majd a tegnapok.
Irányítják a tegnapok a holnapot.
Azt hitted, hogy becsukod az ajtót,
s akkor máris minden kívül marad.
Azt hitted, hogy az jön csak be hozzád,
akit szeretsz s van hozzá jó szavad.
El ne hidd, hogy emlékeid kérdik,
mikor jó a látogatás neked.
Boldogságod összefügg a múlttal
jó is, rossz is együtt él veled.
Nem múlnak el a tegnapok,
rád törnek majd a tegnapok.
Irányítják a tegnapok a holnapot.
Nem múlnak el a tegnapok,
rád törnek majd a tegnapok.
Irányítják a tegnapok a holnapot.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik