Előadó: | Lord |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Sötét most az éj, a hajó útrakél,
senki nem tudhatja még, hogy vajon hova ér
A tenger végtelen, nincsen félelem,
Bermuda alszik még, de várja a napfényt.
Csillog a messzeség, tiszta és kék az ég,
hiszed, hogy nem jöhet veszély
Még élsz, nincs semmi jel,
egy perc múlik el, és nincs tovább.
Nem talál senki se rád,
hol ér a végzeted, nem értik meg,
nincs felelet.
Százak indultak, és célhoz nem juthattak,
Miért? - Oh, Bermuda! Soha!
Titkos háromszöged eltüntette őket,
Miért? - Hűvös tenger, felelj!
Sötét mélységed mit rejteget,
hová tetted az életeket?
Nem jött semmi jelzés arról, hogy mi történt,
miért nem érkezett üzenet?
Régóta nem tudjuk, vajon mi lett sorsuk,
Miért? - Bűvös tenger, felelj!
Sötét mélységed mit rejteget,
hová tetted az életeket?
Valóság vagy csoda, még a holnap titka ez,
oh Bermuda! Mi lesz?
óceán és ember harcol egymás ellen,
Miért? - Bűvös tenger, felelj!
Sötét mélységed mit rejteget,
hová tetted az életeket?
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik