Előadó: | Lord |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
"...Emberek milliói élnek a földön céltalanul, és közülük nagyon sokan kocsmákban keresik a megoldást, és a hatodik sör után úgy érzik, hogy ők a legerősebbek. Nekik szól a dal: Hé, állj meg, ember!!!..."
Jópár éve megtörtént, hogy világra jöttem,
megszülettem, pedig én ezt soha nem kértem.
Most itt vagyok és nem tudom, hogy
kihez szólhatok.
Néhány éve örültem, ha hozzámért e kéz,
akkor még csak ütni tudott, ma meg ölni kész.
Hát jó vagyok, és nem tudom, hogy
miért bántotok?
állj meg, állj meg, ember!
Ne üss tovább!
állj meg, egy új sarkon
és dolgozz tovább!
Ember vagyok, és akármi lesz,
ölni nem fogok!
Pár év múlva tudni fogom, milyen a világ,
kinek, mit és mennyit mondjak, ha nem kell gyászvirág.
Szabad leszek és oda megyek,
hol sokan szeretnek.
állj meg, állj meg, ember!
Szabad vagyok, és azt mutatok, amit akarok.
állj meg, állj meg, ember, ne lépj tovább!
állj meg, hisz ócska munkádnak vége már.
Szabad vagyok, és azt mutatok, amit akarok
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes