Előadó: | Tavaszébredés (musical) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Somogyi Szilárd Kerényi Miklós Gábor |
Duncan Sheik |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Moritz:
Bár lennék pillangó, ki messze száll
Ki nem itt lenn bolyong, hanem a légben jár
S talán így elvész minden, minden rossz mi ért
Csak siklanék a víz felett, hol királykék az ég
Vagy lennék ide–oda bújó nyári szél,
Ki átfúj mindenen, s vár rá a végtelen
S a számban már a sok porszem íze nem is zavar
Nincs szégyen, hiszen messze száll
de tudod...
A sok könny úgy bánt
Ezt én így nem akarom,
A bánat nem kell tovább
Nyűg csak az én nyakamon
A sok könny úgy bánt
Én tettem mit kell,
És ha visszanézek, hát a dac fog el
De sok könny hullott miattam
De mennyi könny, most föladtam
Ilse:
Zord tél távozz, ébredj már tavasz
Síros most a szél
Utcatáblát dúl fel, megszédít sorsokat
Mint egy szakadt könyv lapjait, nyár és tavasz
Bár tudd, ha jön az ősz, vár egy dermesztő, esőt hozó szél
Mely szívedig elér
S a téli szél, ha rád talál, csak érted sír a fagyhalál
Zord tél távozz, ébredj már tavasz
Kínról szól a szél
Megsebez és úgy félsz, nincs itt csak panasz
S jön egy veszélyes zivatar, nyár és tavasz
Moritz:
Bár lennék tiszta ruhát szárító kötél
A szél ha megtép, vidáman hintáznék
Estig szárítom őket, boldogság mikor kész,
Szeret a holdsugár
De tudod...
Egyszerre éneklik a kettőt (Ilse, Moritz):
Zord tél távozz, ébredj már tavasz
Sok könny úgy bánt
Elfut most a szél
Én ezt nem akarom
Háztetőket rombol
A bánat nem kell tovább
És itt nincs vigasz
Nyűg ez az én nyakamon
Zord tél távozz, ébredj már tavasz
A sok könny úgy bánt
Pusztít most a szél
Én tettem mit kell
Családokat dúlt szét
És ha visszanézek, hát a dac fog el
És itt nincs vigasz
De sok könny hullott miattam
Egyszer kitisztul az ég, nyár és tavasz
De mennyi könny, most föladtam
Koncertek, irodalmi és táncos előadások, filmek és családi programok is várják a közönséget a háromnapos VárkertFeszten május 30. és június 1. között Budapesten, a Várkert Bazárban.
- A Várkert Bazár újjászületésének 10. évfordulója alkalmából tavaly rendezték meg először - hagyományteremtő szándékkel - a nyarat köszöntő háromnapos kulturális fesztivált - emlékeztetett
Az idei programok fókuszában is a családok, a gyerekek és a fiatalok állnak
Nekik lesznek egésznapos kézműves-foglalkozások, játszóházak, interaktív játékok, de a Maszk Bábszínház előadása és a Zabszalma együttes koncertje is szerepel a programban.
Idén is minden műfajban, a jazztől a népzenéig, az irodalmi programtól a színházi előadásig várják produkciókkal a közönséget a Várkert négy színpadán.
A Neoreneszánsz kertben, az Öntőház udvarban és a Szárazárokban kültéri színpadokat állítanak fel, a nagykoncerteknek a Várkert Bazár rendezvényterme ad otthont.
Május 30-án este Fekete Jenő és a Banda ad koncertet
A koncerten saját dalok, igazi blues klasszikusok és feldolgozások is elhangzanak, a meghívott vendég Takáts Tamás énekes lesz.
Május 31-én az Öntőház udvarán Aposztróf Hellász Nyomában címmel magyar-görög zenés, irodalmi est várja a közönséget Juhász Anna irodalmár közreműködésével.
Szabó Magda művein és a magyar irodalom, valamint vendégek - Papadimitriu Athina színész és lánya, Elektra, valamint Kollatos Fotios színész - segítségével idézik meg Görögországot.
Zenében szabadon címmel lép színpadra a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara Malek Andrea közreműködésével. Az énekesnő ismertetése szerint a koncerten Ella Fitzgerald, Frank Sinatra és Barbra Streisand dalai is életre kelnek június 1-jén a Várkert rendezvénytermében.
Az autentikus cigányzenét játszó Parno Graszt a Bohemian Betyars együttessel zenél szintén június 1-jén.
Szűcs Levente, a Bohemian Betyars egyik frontembere elmondta: a koncerten magyar népzenei és világzenei elemekkel tűzdelt punkzenét hallhat majd a közönség. Az Öntőház udvarán felállított színpadon 12-en lépnek majd fel.
A Panorámateraszon többször is együtt táncolhat majd a közönség Pál István Szalonnával és bandájával az ingyenes táncházsorozat nyári, szabadtéri alkalmain, de élő cigányzene és lovas huszárok is várják a látogatókat a Palotanegyedben.
A Szárazárok színpadon a VárKERT Mozi a legnépszerűbb magyar filmeket tűzi műsorra, emellett folytatódik a népszerű Tánc a Kertben sorozat is
A Palotanegyedben és a Várkert Bazárban ingyenes koncerteket szerveznek, Nyár a városban címmel pedig a Magyar Nemzeti Galériával közös szabadtéri kiállítás is nyílik. A látogatók a nyár folyamán tematikus sétákon vehetnek részt a Várkert Bazárban és Palotanegyedben, a Mama nézd! elnevezésű programra kifejezetten kismamákat várnak.
A nyár egyik kiemelt eseménye lesz a Tóth Vera Band fellépése július 4-én este
Tóth Vera elmondta, hogy a Summer Night Budapest elnevezésű szabadtéri koncerten kilenctagú zenekarral lép színpadra az Öntőház udvarán, ahol nyári slágerek mellett feldolgozásokat, köztük Abba-feldolgozást is hallhat majd a közönség.
Fotók: Várkert Bazár hivatalos