


| Előadó: | Groovehouse |
|---|---|
| Album: | Hosszú az út |
| Megjelenés: | 2008 |
| Hossz: | 3:42 |
| Szövegírók: |
Kárpáti Zsolt Major Eszter Makai Zoltán |
|
Kárpáti Zsolt Makai Zoltán |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | pop, electropop, europop |
| Címkék: | Keressük! |

Verse 1:
Hazaúton forr a vérem, fáj most minden gondolat! Miért kellett elmesélned, minden apró titkodat?
Bridge:
De most forog a föld velem, új ami vár, nekem éghet a szív lehet szebb a világ ! Így üzenek, énekelek neked!
Verse 2:
Hazaúton hull a könnyem, szól nekem a rádió! Minden dalban benne élek, éneklem mi volna jó!
Bridge 2:
De most forog a föld velem, új ami vár, nekem éghet a szív, lehet szebb a világ! Álmodozom, énekelem neked: Éld az életed!
Refrén:
Ne félj! Ne várj! Hát menj! Ne kérj! Ott a szíved és az álmod, egy elképzelt világon! Hát menj, ne kérj, ne félj, ne várj!
Verse 2:
Hazaúton hátranézek, minden álmom ott maradt.. Soha többé, bármit érzek visszamenni nem szabad!
Extra:
Jártam annyi mindenhol... Féltem annyi álmomtól...
Bridge 3:
Érzem, forog a föld velem, új ami vár, nekem éghet a szív, lehet szebb a világ! Álmodozom, énekelem neked: Éld az életed!



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt