Előadó: | Harangozó Teri |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Sztevanovity Dusán |
Lovas Róbert |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Vágtató korban élünk,
minden nap rohanás.
Látni jó, amikor hazatérünk,
jó apánk élete milyen más:
Faragott hintaszék,
megkopott, öreg pléd,
napilap, s egy kis napfény csupán
És a két jó barát
hozzá ultizni jár
s többre ő nem is vágyik talán.
Vágyaink oly merészek
életünk tavaszán,
egyszer tán veled oly korba érek,
amikor erre vágyunk csupán:
Faragott hintaszék,
nyugodt, szép öregség,
unokák, s egy kis napfény csupán.
És az őszhajú társ,
te legyél, senki más
akkor majd életünk alkonyán!
Pá-pá-pá...
A Mégegyszer keserédesen szól az elengedésről
Filo legújabb dala finoman egyensúlyoz a nosztalgikus nyári hangulat és a belső hiányérzet határán.
Azt a mindenki számára ismerős érzést örökíti meg, amikor még egyszer utoljára szeretnénk visszatartani azt, ami éppen múlóban van: egy kapcsolatot, egy évszakot, egy pillanatot.
Érzékletes képeken keresztül mutatja be a vágyódást és az elengedés nehézségét, a hajnalig tartó beszélgetésektől és a parton fekvés csendes idilljétől egészen odáig jutunk, amikor úgy érezzük, a gondolatainkat csak a szél viszi tovább.
A dal egyszerre személyes, mégis könnyen átélhető
Mindenki búcsúzott már valakitől vagy valamitől. Időtlenül szól arról, milyen nehéz lezárni egy történetet, amikor a szív még kapaszkodik, és jól bizonyítja, hogy a visszafogottságban is nagy érzelmi erő van.
A mostani megjelenés azonban nem az egyetlen újdonság: hamarosan érkeznek Filo első zenekaros turnéjának nyitóállomásai.