Előadó: | Csepregi Éva |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Baracs Csepregi Éva Baracs János Révbíró Tamás |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Az én álmaim nem nagyok,
De egész jól megvagyok.
Sok mindent sosem érek el,
De az élet érdekel.
Képernyőmön a nagy világ ezer arcát nézem,
Csak azért vagyok naprakész, mert a lényeget értem.
Bobby, Jockey, Elly és persze Samantha,
Tudom, milyen samponnal mossa haját.
Tudom, milyen betét a nők szíve vágya,
Tudom, melyik macska a jó kutyatáp.
Itthon vagyok, hát, itthon vagyok.
Igen, előttem többé nincs titok,
Igen, előttem minden tiszta már.
Ne irígykedj, én ilyen vagyok,
Ami számít, mindig megtalál.
Tudom, mi az, ami nem tapad,
De az íze megmarad.
Megismerem, ha jön felém
A szemkontúr, krém, zselé.
Képernyőmön a nagy világ ezer arcát nézem,
Csak azért vagyok naprakész, mert a lényeget értem.
Bobby, Jockey, Elly és persze Samantha,
Eligazít abban, amit nem tudok én.
Hagyományos mosóporra rá se nézek
És a legszárazabb baba az csak az enyém.
Itthon vagyok, itthon vagyok.
Igen, előttem többé nincs titok,
Igen, előttem minden tiszta már.
Ne irígykedj, én ilyen vagyok,
Ami számít, mindig megtalál. (3X)
Pécs különböző pontjain kínál klasszikus zenére épülő programokat a Miklósa Erika operaénekes művészeti vezetésével és szereplésével megvalósuló Zeneszüret fesztivál Pécsen szeptember 11. és 14. között.
A cél: közelebb vinni a klasszikus zenét a közönséghez
A mintegy másfél évtizedes múltra visszatekintő Zeneszüret fesztivál ugyan sok változáson ment át, alapvető céljai nem változtak az idők során: a lehető legszínesebb formában igyekeznek közelebb vinni a klasszikus zenét a közönséghez.
Minden nap más műfajú nagykoncerttel várják a közönséget
- A rendezvény négy napján egy-egy nagykoncerttel várják a közönséget, emellett minden nap más-más zenei műfaj kap fókuszt - mondta
Miklósa Erika művészeti vezető maga is kiveszi részét a fellépők munkájából, hiszen minden nap más szerepben láthatja majd őt a publikum olyan énekesek mellett, mint - mások mellett - Tóth Vera és Vastag Csaba.
Az első napon, szeptember 11-én, csütörtökön Balázs János zongoraművész a pécsi dóm szomszédságában fekvő Rózsakertben ad koncertet.
A velencei karneválon zajló, történelmi témájú kamaraopera hangzik el
A fellépés második felében egy kamaraopera hangzik el a Vuk zenéjét is jegyző Wolf Péter tollából. Ebben a művében a mese tárgyát a történelem adja, hiszen a főhős Lorenzo Da Ponte, Mozart későbbi szövegírója, aki egy velencei karneválon szerelmi sokszögbe keveredik.
Az est során Miklósa Erika, Boncsér Gergely, Mester Viktória és Hábetler András énekel az Anima Musicae Kamarazenekar kísérete mellett.
A nap során délelőtt a Mozart és a múzsák című programon Miklósa Erika vezetésével merülhetnek el az érdeklődők az alkotófolyamat és a magánélet kapcsolatában, majd délután a MÜSZI-tér nevű programon a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium zenei, képzőművészeti és tánc-dráma tagozatos növendékei mutatkoznak be egy részben improvizáción alapuló műsorral.
A második nap a klasszikus és a filmzene kapcsolatát állítja a középpontba
Így lesz klasszik street utcazene a város különböző pontjain, este pedig a Dóm téri nagyszínpadon magyar filmslágerek is felcsendülnek a Budapest Jazz Orchestra, valamint Miklósa Erika, Tóth Vera és Vastag Csaba tolmácsolásában.
A tettyei romoknál filmvetítés is lesz, ahol a Mindenki című rövidfilmet és a Várdai - non solo cello című dokumentumfilmet lehet megtekinteni.
Szombaton a bel canto jegyében bárkinek lehetősége lesz betekinteni a hivatásszerű zenészek életébe. A Kodály Központban rendezett hangversenyen
Rossini, Verdi és Donizetti műveit szólaltatják meg a Savaria Szimfonikus Zenekar muzsikusai és Miklósa Erika, valamint tanítványai a KvintEsszencia Mesteriskolából.
Miklósa Erika minden nap más szerepben tűnik fel
Fotó: Miklósa Erika hivatalos weboldala
Napközben délelőtt zenés túra lesz az állatkertben
Ezen a délutánon is klasszikus utcazene vár a belvárosban, este pedig a koncerttel párhuzamosan "A nagybőgő" című zenés monodráma előadás kínál egy olyan színházi élményt, melyben beletekinthetünk a zenészek életébe a Tettyén.
Vasárnap a népzene és a népi hagyomány adja majd a programok gerincét
Ennek keretében a tánc már délelőtt elkezdődik: a kisgyerekeket a Tettye téren Laposa Julcsival várják, délben a balatonfüredi prímásverseny győztese muzsikál a Rózsakertben, majd délután
több százan táncolhatjuk körbe a székesegyházat gyerekekkel, táncosokkal.
Este a Dóm téren zárul a fesztivál Miklósa Erika, a Magyar Állami Népi Együttes és annak prímása, Pál István Szalonna és Pál Eszter közös koncertjével. A koncerttel párhuzamosan ezen a napon is lesz filmvetítés, a Tettyei romoknál.
Fotók: Miklósa Erika hivatalos weboldala