


| Előadó: | Sex Action |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szendrey Zsolt Károly Somlyay Miklós Zana Zoltán |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Mennyit érsz, mondd, mennyit érsz?
Bámulod a tv-t, az életed részét,
Egy egész ország nézi,
Ahogy keveri a bajt, fűzi a csajt,
Mégis mindenki csak őt félti.
Te is ott lennél helyette,
Igen te is ott lennél benne,
Neked nem kell más, ha a végállomás
A csillagos égben lenne.
A pénz már nem is számít,
Csak, az hogy téged néz,
Hogy az egész világ lássa,
Ahogy napról-napra élsz.
Csak ennyit érsz, ó csak ennyit érsz.
Mint tortán a habot, a sikert úgy kapod,
Csak tálcán eléd hozzák.
Te vagy az osztály réme,
Vagy az iskola szépe,
Mégis mindenki hasonlít hozzád.
Neked nem kell semmit tenni,
Igen elég, ha jól nézel ki.
Hogyha öntelt leszel és bátor,
Aki megmutat mindent önmagától.
A pénz már nem is számít,
Csak az, hogy téged néz,
Hogy az egész világ lássa,
Ahogy napról-napra élsz.
Csak ennyit érsz, csak téged néz.
Hallgass rám Bébi,
Csak jól figyelj haver,
Ne hidd azt, hogy végül,
A világ majd a lábaidnál hever.
Csak ennnyit érsz,
ó csak ennyit érsz.
Mikor a világ csak téged néz.
Csak téged néz!


Új korszak kezdődik a NÉKED történetében: megjelent a zenekar első nagylemeze, mely a Sodor a szél címet kapta. Már látható a dalhoz készült videóklip is, amely vizuálisan is tovább mélyíti az album világát.
„Az évet az első nagylemezünk megjelenésével indítjuk, ami számunkra hatalmas mérföldkő” – mondja a zenekar. A Sodor a szél videóklipjét Török Arnold (Nidel Films) készítette, és a következő napokban további három klip is érkezik az album dalaihoz.
“Igyekeztünk minden dalunkat egy-egy videóval megjelentetni a legnagyobb videómegosztón, amit nagyobb stáb hiányában házon belül oldottuk meg. Olyan is volt, hogy egy nap alatt két klipet vettünk fel, sokszor a helyi tájak adta lehetőségeket használtuk ki. “
“A tavalyi évben több neves klubban is felléphettünk Magyarországon a 4S Street vendégeként, ami óriási lendületet adott számunkra. Ezenkívül a nyáron szinte kivétel nélkül minden hétvégén játszottunk Erdélyben is, ahol bizonyossá vált számunkra, hogy a közönségnek is tetszenek a dalaink, egyre többen éneklik a szövegeinket”
A NÉKED két lemezbemutató koncerttel is készül
Február 5-én Csíkszeredában, az Ólommadárban, február 7-én pedig Gyergyóalfaluban, a Petőfi Sándor Művelődési Házban mutatják be élőben az új dalokat. A Sodor a szél fizikai formátumban is megjelenik, amelyhez elsőként a lemezbemutató koncerteken juthat hozzá a közönség. Az eseményekre szóló elővételes jegyek az In-Time felületén érhetők el.
A NÉKED 2024 tavaszán alakult Gyergyószentmiklóson. A zenekar tagjai: Fodor László (ének, akusztikus gitár), Péter Gellért (dob), György Alpár (gitár), Ioni Eduárd (billentyűk) és János László (basszusgitár).
Zenéjük a pop rock és az indie világából táplálkozik
Alig két év alatt közel 50 élő koncert, Legszebb Erdélyi Magyar Dal jelölés, valamint több mint 50 ezer megtekintés a legnagyobb videómegosztón – mindez jól mutatja, hogy a NÉKED az erdélyi és magyarországi könnyűzenei színtér egyik friss, lendületesen fejlődő szereplője.