dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Sex Action dalszövegei
A szerelem démona
A Szerelem kell
Ahová lépsz
Alkohol
Az élet csak játék
Az ördög vonata
C.A.S.H.
Csak ez kell
Csináld vadul
Én ilyen vagyok
Hallod a hangom
Húzd fel a fegyvert!
Jöhet bármi
Kell ez a hajsza
Kicsit durva
Kokain
Lüktet az erő
Magányos úton
Már nem érdekel
Már nem várok
Megmérgezem
Mennyit érsz
Mindent megkapsz
Mindig szabadon
Mint az örvény
Mocskos élet
Napszemüveg
Ne játssz velem!
Nehéz idők
Neked Szól!
Nem hagyom abba
Nem használ a szó
Nem szabadulsz
Olcsó élvezet
Országút angyalai
Szexuális manőverek
Szűzoltók (Ganxsta Tribute)
Tetoválva vagy
Túl vagyok
Valami vár
Végzet vagyok
Vörös a szád
Zuhansz velem
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dalod megalkotásához az MI-t is segítségül hívtad? Így jelöld műbejelentésnél a SZIR-ben

Az Artisjusos műbejelentésnél már jelölheted, ha műved megalkotásához a generatív mesterséges intelligenciát is segítségül hívtad. 




Cikkünkben összeszedtük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.

 

Ha teljesen az MI generálta a dalt, bejelenthetem?

NEM. Az olyan zeneszámokat, amelyekben egyáltalán nem fejeződik ki ember szellemi tevékenységéből, kreativitásából fakadó egyéni eredeti jelleg, nem védi a szerzői jog, így bejelenteni sem lehet őket az Artisjushoz.

 

Átdolgozáshoz, (vers)megzenésítéshez használtam MI-t. Hogyan kell bejelenteni?


Az MI használatának megjelölése mellett a bejelentésnél ugyanazok a szabályok irányadóak, mint a hús-vér szerzők általi átdolgozásoknál:

 

– Szerzői jogi oltalom alatt álló művek zenei átdolgozásához az eredeti szerzők engedélyét is szükséges beszerezni, és megállapodni, milyen arányban osztjátok meg egymás között az átdolgozásból származó jogdíjakat.

 

– Olyan műveknél, amelyek szerzői védelmi idő tekintetében már nem védettek vagy nincs szükség engedélyre, elég a műbejelentéskor a megfelelő kategóriában feltüntetni az eredeti szerzőt, szerzőket. Az átdolgozásból származó jogdíjak felosztása ekkor a Felosztási Szabályzat alapján történik.

 

Ha az eredeti mű hangfelvétele is átvételre kerül, a felvétel előállítójától is engedélyt kell kérni.

 


Megzenésítésnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál

Forrás: Artisjus



Én írtam a művet, de az MI adja elő. Kell használnom a jelölőt a SZIR-ben?


NEM, mert ez esetben a mű saját szellemi alkotásod, nem számít, hogy az egy MI alkalmazás előadásában szólal meg a felvételen.

 

Milyen értékkel szerepel a mű a felosztásban, ha MI-t is használtam művem megalkotásához?


Akármelyik generatív mesterséges intelligenciát hívtad segítségül a zeneszerzéshez vagy szövegíráshoz, a jelenlegi hazai jogszabályi rendelkezések alapján az MI nem lehet szerző, társszerző. Szerzőként tehát csak az alkotásban részt vevő embert kell rögzíteni a műbejelentés során. (A zeneszerzői-szövegírói százalékok megoszlása ez esetben is szabadon megadható.) A közös jogkezelésben minden felhasznált zenemű értéke azonos, az emberi alkotást támogató technikai eszköz használata ebben nem jelent változást.

 

 

Eredeti műnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál hozzá

Forrás: Artisjus



Kérdés esetén keresd az Artisjus Szerzői Kapcsolatok Osztályát.



Forrás: artisjus.hu

Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás