


| Előadó: | Sex Action |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Zana Zoltán (Ganxsta Zolee) Mátyás Attila Szendrey Zsolt Károly Somlyay Miklós Zana Zoltán |
|
Zana Zoltán (Ganxsta Zolee) Mátyás Attila Szendrey Zsolt Károly Somlyay Miklós |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Dirty Rock |
| Címkék: | Keressük! |

Alig várod már,
Hogy eldobd a múltadat.
A tű hozzád ér
Már késő, hogy meggondold magad
Az álmaidban éget
A bőrödön minden kép
Nem értenek meg mások,
Nem érdekel már nincs miért.
Tudom, hogy néznek minden nap
Nem érdekel,
Nekem nem baj ha tetoválva vagy.
Nincs már rajtad hely
A tested lángban ég,
Rajtad minden emlék
Beléd varrták rég.
Nem értenek meg mások
De nem szólsz,
Mert nincs miért
Megvetnek mégis téged
Bűnhődsz a múltadért.
Tudom, hogy néznek minden nap
Nem érdekel,
Nekem nem baj ha tetoválva vagy.
Nincs visszaút,
De az idő elszállt,
Most már túl vagy mindenen
Elérted amit akartál.
Túl régóta vártál arra
És ha megszólnak ne hagyd,
Soha ne hallgass már senki másra,
Mert nem baj
Ha tetoválva vagy.
Nincs már rajtad hely
A tested lángban ég,
Rajtad minden emlék
Igen, erre vártál rég.
Nincs visszaút...
Nincs visszaút,
Hogy meggondold magad
Megszóljanak mások téged
Soha ne hagyd, ne hagyd,
Ó ne, ó B.b. ne hagyd.



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.