dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
NOX: Csak játssz!

NOX - Csak játssz!

off off off off off
Ragyogás
Előadó: NOX
Album: Ragyogás
Megjelenés: 2005
Hossz: 3:59
Szövegírók: Valla Attila
Zeneszerzők: Harmath Szabolcs
Kiadó: Universal Music - Zebra
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Csak játssz!' dalszöveg ?
A szöveg arra ösztönzi az olvasót, hogy nézzen a nehézségeken túl és keressen reményt, még a legnehezebb időkben is. Szemlélteti, hogy akkor is folytatni kell az úton, ha rossz helyen állsz, mert lehetséges, hogy a játékot még megnyerheted. Az üzenet központi eleme a jelenben rejlő színek hiánya, amely arra utal, hogy a jövő a vágyak és a múlt a tapasztalatok területe. A szöveg hangsúlyozza a kitartás fontosságát, még akkor is, ha félelemmel teli csatákba kell belevágni. Végül felhívja a figyelmet arra, hogy álmainkért minden nehézséget túl kell élnünk.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 2, összesen 57774 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Csak játssz!

Láthatsz egy rút nap őszi fényű alkonyán
Csodát-,nézz,láss!
Járhatsz a mélyben,csúf,rossz erők nyomán-,
Még élsz,még jársz!

Van visszaút,csak légy erős!
Mert készül ellened mindenféle "hős"...

Refr:Holnapokba vágysz,
Tegnapokba szállsz,
Színeket a mában nem találsz.

Jobb napokra vársz,
Rossz sarokban állsz,
De nyerheted a játékot:csak játssz!
Csak játssz!

Állhatsz a ködben,vívhatsz ezer csatát-,
Bár félsz,még állsz!
Várhatsz a csöndben,eltűrve más dalát-,
Még élsz,még vársz!

Van még remény,ha lángod ég-,
Mert túl kell élned mindent az álmodért!

Holnapokba vágysz,
Tegnapokba szállsz,
Színeket a mában nem találsz.

Jobb napokra vársz,
Rossz sarokban állsz,
De nyerheted a játékot:csak játssz!

Holnapokba vágysz,
Tegnapokba szállsz,
Színeket a mában nem találsz.

Jobb napokra vársz,
Rossz sarokban állsz,
De nyerheted a játékot:csak játssz!
Csak játssz!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

November 29-ig lehet jelentkezni A Dal 2026-ra

Egy héttel meghosszabbította a közmédia a jelentkezési határidőt A Dal 2026-ra. A jelentkezőknek november 29-ig van idejük nevezni a legújabb magyar dalokat.

 



A showműsor garantált elődöntős helyet és határon átnyúló ismertséget ígér az élő show-ba kiválasztott harminc produkció előadójának.

 

Jövőre ismét a Kárpát-medence zenei újdonságaié a főszerep


A zenészeknek további egy hétig kínál lehetőséget a közmédia a határon innen és túlról érkező pályázatok benyújtására.

 

A Dal 2026-ba bármely könnyűzenei műfajú szerzemény nevezhető


Csak olyan dallal lehet jelentkezni, amely még nem, vagy legkorábban 2025. június 15. után került kereskedelmi forgalomba, médiafelületre (televízió, rádió, internet), illetve eddig az időpontig nem hangzott még el nyilvános előadásban sem.




A jelentkezés feltételei


A nemzeti dalválasztóra 2:30 és 3:30 perc közötti terjedelmű, kizárólag magyar nyelvű dal küldhető be november 29., szombat 22 óráig az online jelentkezési lap kitöltésével és a szükséges mellékletek feltöltésével az adal.hu oldalon keresztül. A hivatalos felületen további részletes információk találhatók.

 

Az új évad 30 versenydala az élő show bemutatkozó fordulójából automatikusan továbbjut az elődöntőbe és más, az eredetitől eltérő zenei stílusban is bizonyít. Az átdolgozásokban a zenei élet ismert és elismert zenészei, a "mesterek" segítik a fellépőket.



 

A döntő mezőnyét a zsűripontok mellett a nézői szavazatok nagymértékben alakítják


A műsor újdonságaként a zsűritagok az aranygombbal biztosíthatják egy-egy ígéretes dal helyét a végső megmérettetésben. 


A finálé tíz produkciója a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara kíséretével hangzik el.


A zenei pályán most induló vagy nemrég indult előadók egy heteken át tartó főműsoridős televíziós verseny színpadán állhatnak közönség elé, a már befutott előadók pedig tovább növelhetik ismertségüket. A televíziós produkcióként bemutatkozó dalok bekerülnek a Petőfi Rádió zenei kínálatába is.

 

Fotók: illusztráció/AI/Freepik

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás