dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
NOX dalszövegei
A hétszépségű királykisasszony
A jótanácsok
A jövő zenéje
A rest többet fárad
A túlsó part
A vándor dala
Ablakomba
Akinek a szeme kék
Áldalak búval, vigalommal
Áldjon az Ég
Almaz
Álom már
Álomkép
Által mennék...
Anitszirk
Árny és fény
Árva dal
Az aranymadár
Az árvalányhaj
Az ember életideje
Béreslegény
Bíborhajnal
Botond
Bűvölet
Csak játssz!
Csillagok, csillagok...
Csillagos ég
Darabkák
Ébredj fel!
Ébrednék
Égen, földön
Egy minden
Egyszer volt egy ember
Elment a madárka
Embermadár
Erdő, erdő, erdő...
Érik a szőlő...
Esik
Eskü
Fel!
Felhőtánc
Firesong
Forogj világ!
Galambom
Gyöngyike
Ha én rózsa volnék
Hátamon a zsákom
Hazudtál
Hej Dunáról...
Hej, Vargáné...
Hétfőn hentereg
Hiszed-e még
Hit the road jack
Hol volt, hol nem ...
Hull a szilva
Időn túl
Időntúl
Íze van a sónak
Január elöljár
Javítsd a hibát
Jégszív
Just play!
Kolduskirályság
Leánykő
Legyen...
Little drummer boy
Mámor
Mások voltunk
Még azt mondják...
Még egy perc
Mégsem álmodom (ft. Szolnoki Péter)
Mire vágysz?
Ne felejts!
Ne mondjátok...
Ne remélj, ne beszélj!
Ne várj, ne sírj
Nem lesz több tánc
Nézz fel!
No more dance
November
One night only
Ördögdal
Örökkön-örökké
Örömvölgy
Pápua törzs
Parancs
Prologue
Ragyogás
Rape Me
Remény
Rózsavirág balladája
She's out my life
Sose volt, sose lesz
Spin, world! ( Forogj, világ!)
Szabad létező
Szállhatsz a dallal
Százszor ölelj még!
Szegénylegény balladája
Szent ünnep
Szerelmetes dal
Szeretem
Szeretetlánc
Szomorú angyal
Szomorú szívem
Találj rám!
Tél dala
Titok
Törött szárnyú madár
Túl a Varázshegyen
Tulipán szív
Tulsó part
Tűztánc
Új a csizmám...
Utazás
Vágyom a szerelem után
Valami, Valaki
Varázslat
Védj meg!
Virágéknál...
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás