dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Popper Péter: Lent a Földön

Popper Péter - Lent a Földön

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Popper Péter
Album: Keressük!
Szövegírók: Valla Attila
Zeneszerzők: Popper Péter
Kiadó: Keressük!
Stílus: pop ballada
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 5, összesen 3957 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Lent a Földön

Sír az Ég és könnyei,
mint gyöngyök az arcodon.
Az éjszaka segít,
fátyol van a hajnalon.
Mért nincs mindig így?
Az idő mért hoz változást?
Jó ez így,
mi nem kívántunk szabadulást.

Lent a Földön
hidd el nem kívánunk mást,
fent az Égben
legyen ilyen a folytatás!
Mért? Mondd mért kell változás?
Mondd, hogy kell,
hogy kell még folytatás!
Nézd, az Ég most
bizonyságot vár és dönt-
hogy Lelkünk élhet,
s a Csend zenél nekünk.

Elviseljük a világunkat,
s elvisel a Világ.
Mi változunk és hibázunk,
de ő ránk vigyáz.
Az Ég dönt mindent helyettünk,
hogy Élet vagy Halál.
Ki ellenáll, a végén úgyis
a sorba beáll.

Lent a Földön
hidd el nem kívánunk mást,
fent az Égben
jöjjön innen a folytatás!
Mért? Mondd mért kell változás?
Mondd, hogy kell,
hogy kell még folytatás!
Nézd, az Ég most
bizonyságot vár és dönt-
hogy Lelkünk élhet,
s a Csend zenél nekünk.

Mért? Mondd mért kell változás?
Mondd, hogy kell,
hogy kell még folytatás!
Nézd, az Ég most
bizonyságot vár és dönt-
hogy Lelkünk élhet,
s a Csend zenél nekünk.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Sex Pistols frontembere, Johnny Rotten a Public Image Ltd élén koncertezik Budapesten

A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik. 






A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.


A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik


John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.


Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.


John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni. 




A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte


Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”

 

A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa


Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.

 

 



Fotók: Public Image Ltd/Live Nation Magyarország

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás