dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Popper Péter dalszövegei
10.000 éjszaka
A csend színei
Adj még egy esélyt (ft. Miss Bee)
Adj még egy új esélyt feat Miss Bee
Ajándék
Állj meg
Álmodtam egy világot
Azért vannak a jóbarátok
Bűnös éj
Eltűntél jóbarát
Fedezz fel
Feledés
Gondolj rám
Ha volna két életem
Hinned kell
Hol van?
Kalandorok
Kelj fel!
Késő vallomás
Láthatatlan hold (duett Kertész Erikával)
Legyen ez az út
Legyen úgy
Lent a Földön
Lesz időd
Lesz-e még
Miért
Minden más lesz még
Mondd el
Mosolyodból egy dal
Mutasd meg magad
Nálam
Nem érdekel
Nem érti más
Nem vagyok angyal
Ócska reggel
Óriáskerék
Ott állsz az út végén
Sohase sajnáld
Szavak nélkül
Szól egy dal (duett Flipper Öcsivel)
Szomorú a Föld
Tánc a hold mögött
Tegnap
Testi mese
Túl késő
Úton
Üzenet
Valahol félúton
Valaki, aki majdnem én vagyok
Vallomás
Van egy hely
Van egy hely
Várj, míg felkel majd a nap
Végtelen
Végtelen (remix)
Vigasz
Vigyen a szél
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dalod megalkotásához az MI-t is segítségül hívtad? Így jelöld műbejelentésnél a SZIR-ben

Az Artisjusos műbejelentésnél már jelölheted, ha műved megalkotásához a generatív mesterséges intelligenciát is segítségül hívtad. 




Cikkünkben összeszedtük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.

 

Ha teljesen az MI generálta a dalt, bejelenthetem?

NEM. Az olyan zeneszámokat, amelyekben egyáltalán nem fejeződik ki ember szellemi tevékenységéből, kreativitásából fakadó egyéni eredeti jelleg, nem védi a szerzői jog, így bejelenteni sem lehet őket az Artisjushoz.

 

Átdolgozáshoz, (vers)megzenésítéshez használtam MI-t. Hogyan kell bejelenteni?


Az MI használatának megjelölése mellett a bejelentésnél ugyanazok a szabályok irányadóak, mint a hús-vér szerzők általi átdolgozásoknál:

 

– Szerzői jogi oltalom alatt álló művek zenei átdolgozásához az eredeti szerzők engedélyét is szükséges beszerezni, és megállapodni, milyen arányban osztjátok meg egymás között az átdolgozásból származó jogdíjakat.

 

– Olyan műveknél, amelyek szerzői védelmi idő tekintetében már nem védettek vagy nincs szükség engedélyre, elég a műbejelentéskor a megfelelő kategóriában feltüntetni az eredeti szerzőt, szerzőket. Az átdolgozásból származó jogdíjak felosztása ekkor a Felosztási Szabályzat alapján történik.

 

Ha az eredeti mű hangfelvétele is átvételre kerül, a felvétel előállítójától is engedélyt kell kérni.

 


Megzenésítésnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál

Forrás: Artisjus



Én írtam a művet, de az MI adja elő. Kell használnom a jelölőt a SZIR-ben?


NEM, mert ez esetben a mű saját szellemi alkotásod, nem számít, hogy az egy MI alkalmazás előadásában szólal meg a felvételen.

 

Milyen értékkel szerepel a mű a felosztásban, ha MI-t is használtam művem megalkotásához?


Akármelyik generatív mesterséges intelligenciát hívtad segítségül a zeneszerzéshez vagy szövegíráshoz, a jelenlegi hazai jogszabályi rendelkezések alapján az MI nem lehet szerző, társszerző. Szerzőként tehát csak az alkotásban részt vevő embert kell rögzíteni a műbejelentés során. (A zeneszerzői-szövegírói százalékok megoszlása ez esetben is szabadon megadható.) A közös jogkezelésben minden felhasznált zenemű értéke azonos, az emberi alkotást támogató technikai eszköz használata ebben nem jelent változást.

 

 

Eredeti műnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál hozzá

Forrás: Artisjus



Kérdés esetén keresd az Artisjus Szerzői Kapcsolatok Osztályát.



Forrás: artisjus.hu

Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás