


| Előadó: | Dolák-Saly Róbert |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Dolák-Saly Róbert Dolák Saly Róbert |
|
Dolák-Saly Róbert |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Róbert: - A zene szól, és gyönyörű az éjszaka.
Mesés a kert, a társaság is jópofa.
Zsolt: - Ahogy a holdas nyári ég
Mosolyog rád és rám, oly szép.
Róbert: - Fura, de téged még sohase láttalak.
Zsolt: - Bevallom, rólad én se tudok túl sokat.
Róbert: - Ez persze engem nem zavar.
Zsolt: - Én sem érzek csalódást.
Együtt: - Ebben akkor egyetértünk hát.
Csak soha, de soha ne nyúlj a nadrágomba,
Soha, de soha nem lennék hozzászokva!
Nézd a fényben mennyi apró, kedves kis bogár!
Soha, de soha ne érje szám a szádat,
Soha, de soha ne hidd, hogy várva várlak!
Ezer csillag csillog fenn, és körbe-körbe jár.
Zsolt: - Akire vágyok, egy alacsonyabb, néger nő.
Róbert: - Én meg egy óriás bernáthegyit szednék fő'.
Zsolt: - Akinek jó nagy melle van.
Róbert: - Rajta sűrű szőrerdő.
Együtt: - Mindkettőnknek jobban kéne ő.
Ezért soha, de soha ne nyúlj a lábam közé,
Soha, de soha ne hívj a függöny mögé!
Nézd a sok-sok kismadár, hogy alszik fenn a fán!
Soha, de soha ne rágd a nyálkahártyám,
Soha, de soha ne mondd, hogy mókusbárány!
Örülnék, ha megtennéd, hogy nem tehénkedsz rám!



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart