dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Akkezdet Phiai: Van gond

Akkezdet Phiai - Van gond

off off off off off
Akkezdet
Előadó: Akkezdet Phiai
Album: Akkezdet
Megjelenés: 2003
Hossz: 4:14
Szövegírók: Süveg Márk (Saiid)
Závada Péter (Újonc)
Süveg Márk
Závada Péter
Zeneszerzők: Süveg Márk (Saiid)
Kiadó: szerzői kiadás
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Van gond' dalszöveg ?
A szövegben az előadó reflektál a társadalom és az élet problémáira, beleértve a politikai korruptságot, a pénzügyi nehézségeket és a személyes küzdelmeket. Kritikát fogalmaz meg a kormányzat és a pénzügyi rendszer irányában, miközben az önkifejezést és az egyéni szabadságot hirdeti. A szöveg kidomborítja a városi élet nehézségeit, a szegénységet és a társadalmi igazságtalanságokat. Az előadó arra bátorít, hogy legyünk öntudatosak, és ne féljünk szembenézni a világ realitásaival. Végül a szövegben az előadó fájdalmát és frusztrációját érzékelteti a jelenlegi helyzet miatt.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 9, összesen 58595 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Van gond

Mit csinálsz akkor, hogyha meglátsz először kinn a kibebaszott színpadon?
haver a címlapon azt hallottam neked inkább kínpadon ott nyomom kinn a padon otthonom beton vadon
monoton vakon száguldó vonatvagon
a Nyugati és a telikerált Oktogon magas fokon nem fogon, mint a Mentadent pont, mint a Pentagon
az alagsori liftbe, mit keres az a kibaszott Delta bent?
ugyanez a Csurka, meg a parlament
próbálj meg independentnek lenni idebent
mi a gond? én itt lakom támasszatok alá, mint az oszlopok a tümpanont itt a telód el-Westel, nem Pannon
lépj túl az öntudaton el kell az önvédelem mer': kattan itt a Canon
vagy a Konika az ikonokon na meg a kokainon mert a kínaiak megdőltek a cogniac-on most vigyáznak a vonalaikra jó lenne, hogyha volna halikra a Paliknak ahogy kikapar a Dakar Rally-n rabló balin, füstölt lazac mikor a kamera takar mondjon, aki amit akar, zavar ez a kavar és kurvára nem frankó
hogy az utolsó tetves bankó is rámegy a bankból mer' épül a miniszteri ingatlan, nyughatatlan szépül hogy mér' vagyok brenkó?vigye el a kankó vagy a Dawn-kór az összes oltovári, unfrankó
tipikus polip-típus
korrupt politikust...kuss


Hát szóval van gond, higgyék el van gond...éhen döglünk az biztos...a gyerekből végül fejes lesz...miből tellik akkora szép villára?...minden kapu(t) mellett van egy kis kapu(t)...


Megint az A, mellette két ponttal I kint meg az SD
magány-hangzó mindig sok van, úgyhogy most BDPST
széptestvér szétessé' ha vágod, hogy szétfeszít minket ez a city
egy-két tagot széttépné' ezt a szagot ki kérte? mint a szar a kalapban a legalján csak salak van
megbújik a lehúzás, mint Geenie a palackban vagy testvér, mást kerestél az itt lefestett szavakban?
a torkomban hang-tank van a festék ott van magadban
szépen sorba szedett pontokban
mint a betegségek Bangkokban
itt minden simlis, mint a bankszakma
hogyha bebuksz, akkor kp az asztalra kop-kop-kop nyolc bankó
nyolc bankó kop-kop-kop eldobva két nagy dzsó
zsernyák nem hangot lop
rosszat sejtet, mint egy tetovált pentagram
minden mocskos, a legtisztább patakban is punk szag van és gondoskodnak, hogy a mi szánkon lakat van
alattam az otthonból egy sziget lesz, lakatlan
ha fent egy-két dagadt kan bekattan a kokótól, az egótól mondja: tegnap volt csak, hogy a legómat leraktam itt mifelénk gazdát cserélnek a nagy pénzek mindegy, ki,
de benéz, behúz, vagy bebótol és szegények
nem tudják, mit tesznek, de tudják, mit tennének és ne gondold, ne kérlek hogy ebben túl sok az okosság a fals tudást kifossák aztán mind hátat fordít neked, mint a sózsák hazug Kaiser Sosa-k gépek, T2-esek, fegyverek és rózsák betépnek, vigyél le a paradicsomba engem is kérlek ahol a fű zöld, és a lányok meg szépek
ahol a fű zöld, és a lányok szépek...de tényleg


REfrén

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Megjelent a magyar rock történetét bemutató képregény folytatása a ’80-as–’90-es évekről

A Magyar rocktörténet című képregény első részének megjelenése után a Petőfi Kulturális Ügynökség támogatásával a Képes Krónikák Kiadó elhozza a rockrajongóknak a folytatást a rendszerváltás előtti és az azt követő évtizedek zenei világáról, a korszak nagyjairól. A Magyar Zene Házában tartott május 7-i kötetbemutatón legendás zenészeink elevenítették meg ezt az időszakot, emellett megnyílt a Magyar rocktörténet művészeti vezetője, a fiatalon elhunyt Futaki Attila (1984-2024) életútját bemutató minikiállítás.



 

Az eseményen Demeter Szilárd, a Petőfi Kulturális Ügynökség vezérigazgatója beszédében köszönetet mondott a kiadónak, hogy felvállalta a hiánypótló kötet megjelentetésével járó munkát, és a fiatalon elhunyt Futaki Attiláról emlékezett meg. Úgy fogalmazott: „aki lapozgatja a könyvet soha ne feledje el, hogy volt egy olyan rocker, aki világhírű képregényrajzolóként beletette a lelkét ebbe a kötetbe.”



Demeter Szilárd

 

A rendezvény keretében a hazai rocktörténetről Hegyi György (Emil.Rulez) vezetésével Vincze Lilla (Napoleon Boulevard), Kalapács József (Pokolgép), Nagy Feró (Beatrice), valamint Müller Péter Sziámi (Kontroll Csoport, URH, Sziámi) beszélgetett. A kötetbemutató dedikálással, majd Nagy Feró és barátai akusztikus (unplugged) minikoncertjével ért véget.



 

A Magyar rocktörténet című képregény kiemelt célja, hogy bemutassa hazánk legnagyobb rockzenészeit és élő legendáit a magyar rockzene születésétől egészen a jelenkorig. A ’60-as, ’70-es éveket felvonultató, tavaly ősszel megjelent kötet után most itt a folytatás a ’80-as, ’90-es évek zenei ikonjaival. A képregény kreatív és egyben szórakoztató módon idézi fel a magyar rockzene emblematikus pillanatait és alakjait.




A kötet a nyolcvanas-kilencvenes évek legjelentősebb előadóit, többek közt az A. E. Bizottság, Bikini, Dinamit, VHK, Kontroll Csoport, URH, KFT CPg, Edda, Karthago, Első Emelet, Solaris, Pokolgép, Ossian, Akela, Bonanza Banzai, Quimby, Csókolom, PUF, Kispál és a Borz, Tankcsapda, Nyers, Kimnowak – és a hozzájuk kapcsolódó legendás zenészsztorikat a képregény műfajára jellemző sajátos, hol humoros-karikaturisztikus, hol realisztikusabb stílusban mutatja be.

 

A történetről


Pallaghy Karcsi, az első körben megismert közepesen tehetségtelen rockzenész feladja álmait, és beáll dolgozni a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat és ezen keresztül a magyar popszakma urához, Erdős Péterhez. Feladata a tehetségek felkutatása és pályára állítása. Időközben úgy tűnik, viharos magánélete is révbe ér, a válás után újra megtalálja azt a nőt, akivel szívesen leélné az életét. A rendszerváltás azonban a kihasználható lehetőségek tárházát hozza, Karcsi régi barátjával önálló vállalkozásba kezd. Azonban az élet most sem kegyes hozzá, a középkorú férfiak családi, szerelmi, egészségügyi problémái őt is elérik. De a rockzene szeretete végigvonul főhősünk életén: megküzd a tehetségesnek tartott együttesekért a főnökeivel. Így – a munkáján keresztül – ellátogathatunk a leghíresebb koncerthelyszínekre, a fesztiválokra, a rockopera-bemutatókra, a búcsúkoncertekre és részesei lehetünk az új csillagok születésének.

 

Az esemény különleges alkalmat szolgáltatott arra, hogy megnyíljon a legismertebb magyar képregényrajzoló, Futaki Attila (1984-2024) életútját bemutató minikiállítás a Magyar Zene Háza könyvtárában. 


A tárlaton a nyilvánosság előtt korábbiakban be nem mutatott rajzok tekinthetőek meg Futaki Attila világszínvonalú életművéből.  Futaki képein a Spirál, Severed, Puskás és más nemzetközileg is híressé vált alkotások tűnnek fel, emellett a tárlat nyomtatásban eddig meg nem jelent rajzokkal egészül ki. 


A kiállítás május 8-tól a Magyar Zene Háza Könyvtárának nyitvatartási idejében látogatható.

 

A képregény arculatának kialakítása Futaki Attila munkái alapján jött létre, zenei téren a kötet szakmaiságáról újra Jávorszky Béla Szilárd gondoskodott, a borító tervezésében ezúttal is Cserkuti Dávid vett részt. A rajzos „rock-minilexikon” szövegét Kántor Mihály jegyzi, a képeket Haragos Péter és Felvidéki Miklós rajzolták.

 

A Magyar rocktörténet képregénysorozat megvásárolható a Libri, a Lira, a book24, valamint a kepeskronikak.hu webshopokban.

 

 

Fotók: Petőfi Kulturális Ügynökség