dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Dannona: Süt a nap

Dannona - Süt a nap

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Dannona
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 10508 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Süt a nap

Halihó, halihó style-om befogható, éteren szól most a raggamuffin rádió.
Haliho haliho egyetérthetünk abban, hogy most már inkább csak lazán szállni jó..

Verse1:

Süt a nap, száll fel az égbe a ganja.
Menetel a beachre rasta maharadzsa, és látja, nem is látja inkább érzi,
ahogy a napsütés most a testét széttépi, és érzi nem is érzi inkább látja,
ahogy mosolyra görbül a csinibabák szája,
és hallja nem is hallja inkább falja, a reggae zenét most az életre szarva.

Ragga1:

Süt a nap szál,l nem vár, a füst jár körbe. Nem görbe szemem sarkán tör be. Én inkább nem adom az álmom most körbe, én inkább belibbenek még egy körre, hiszen itt a nyár vár, nem repül az idő már. Érik a rastafa gyümölcse. Nem marad, csak hasztalan akarat, ha lyukas szákod száján akarod kifogni a hal a k a ta lakat a lakat a számon...........Most oldódik látom, ahogy írodik az álmom, és nem értem mi ez az icipici piros keretes gomb. Talán ha megnyomom megoldódik számomra minden apró gond.Lehet még számtalan akadály, folyosó végén pislákoló fekete alagút eleje. Lehet e veleje sarjad ereje, rabló véred féreg elegye. Tehet e koporsó mélyének feneke természet ereje álltal hidegre. Lehet e gyerekem, holnapom szerelmem, vagy inkább le szúrsz kedvedre?
Verse2:

Mindenki kurvára ért az élethez.
Van aki hatalmas és azt mondja ez lesz.
Van aki elveszi jogaid és a lányod megrontja.......
börtönbe vele, inkább pénzért kihozza egy sztárügyvéd baszki itt már nicsen határ
Megélhetési a lopás ölbetett kézzel vár a rendőr
a sarkon míg ők csak futnak, a gyerekek meg minden kis lyukon átjutnak, és viszik a
kocsid, a pénzed, a lelked, a házad. Hiába magyar az ember ha lázad, a becsület nem ügy a problémád várhat. Addig is építünk szarból várat.
Segély hátán, magyar puszta napsütötte berkein. Munka heve hergelte fel sebeit a kezein, és várja mikor jön arra szegény, árva magyar pára. Ő majd felkarolja, és fel viszi lakására, hiszen ott adhat majd neki inni enni minden jót, ugyanis dolgozik és naphosszat fizeti az adót. Úgyhogy telik is gyerekre kettő helyett mingyárt százra, ha nem adna okot rá dannona nem venné szájára.Most mégis úgy érzem, egy icipicit feszes az a húr, amin alapvetően béketűrésem is alapul Nem akarok én parát, nem akarok samale romale barát. Nem akarok félni saját utcámban ha jő az esti karát, nem akarok semmit csak békét, nem akarok mást csak ennyit kérnék.
DANNONA NEM AKAR MÁST CSAK BÉKÉT.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

PIM70: A tárgyak társasága – írók gyűjteményei a Petőfi Irodalmi Múzeumban Jókai Mór sétapálcáitól Lázár Ervin nyakkendőgyűjteményéig


Mit gyűjtöttek a magyar írók a 19. században, a múlt századfordulón, az 1970-es években, és mit gyűjtenek ma? Mi került be mindezekből a Petőfi Irodalmi Múzeumba?


A PIM legújabb kiállítása, A tárgyak társasága – Írók gyűjteményei az írók gyűjtőszenvedélyét járja körül Jókaitól Lázár Ervinig, ezenkívül megszólaltat nyolc kortárs írót, és magát a múzeumot is a gyűjtő szerepében mutatja be, méghozzá egy kiemelt gyűjteményén, az írógépeken keresztül.


A tárlat a PIM alapításának 70. évfordulóját ünneplő gyűjteményalapú kiállítássorozat második állomása. Az első része, A halandóság törékeny arcai című íróportré-kiállítás már látogatható.




A tárgyak társasága három nézőpontból közelíti meg a gyűjtés fogalmát. A PIM által őrzött írói gyűjteményeket hat tematikus műtárgycsoportba rendezve mutatja be a kiállítás, a csoportok között olyan hívószavak segítik az eligazodást, amelyek utalnak a gyűjtésben megmutatkozó általános emberi motívumokra, ugyanakkor rámutatnak a gyűjtemények egyedi sajátosságaira, a gyűjtő életében játszott meghatározó szerepére is. Az írók tárgyai mellett az érdeklődők abba is bepillantást nyerhetnek, hogy a szépirodalmi szövegekben hogyan jelenik meg a gyűjtőszenvedély.




A kiállításon megtekinthető többek között Lázár Ervin nyakkendőgyűjteménye, néhány festmény Ady Endre és Csinszka egykori Veres Pálné utcai lakásából, továbbá helyet kaptak Tamási Áron szivarosdobozai, Gyurkovics Tibor különböző országokban vásárolt kalapjai, Karinthy Ferenc leányfalusi házának egyik ajtaja neves személyiségek aláírásaival, valamint Tandori Dezső játék medvéi is. A tárlat legkorábbi tárgyai Jókai Mór kagyló- és csigagyűjteményéből, illetve botgyűjteményéből származnak.




A kiállítás második rétegeként a látogatók nyolc kortárs író gyűjteményébe is betekinthetnek: Bartis Attila, Kukorelly Endre, Márton László, Rakovszky Zsuzsa, Szabó T. Anna, Tóth Krisztina, Ugron Zsolna és Várady Szabolcs mesélnek tárgyi környezetükről, a tárgyakhoz való viszonyukról, gyűjteményeik és írásaik találkozási pontjairól.


A kiállítás legbelső terében a múzeum maga is mint gyűjtő kerül bemutatásra, méghozzá egy kiemelt gyűjteményével, az írógépekkel. Az írógép szimbolikus tárgyként az író és az elkészült mű között áll, közvetítő szerepben részese a mű keletkezésének. Látható Babits Mihály 1945-ben bombatalálatot ért írógépe is, amelyen életművének legjelentősebb részét írta.


Az írók gyűjteményei jól tükrözik birtokosuk személyiségét, szokásait, kapcsolatait, sőt emlékeit, vágyait, de szólhatnak akár műveinek világáról is. A szépirodalmi szövegekben a gyűjtés témája hangsúlyosan jelen van: kirajzolódnak bennük a gyűjtők különböző típusai, illetve olyan gyűjtemények, amelyeknek csak a képzelet szab határt. Az írók tárgyai eleve különleges aurával bírnak, s ezek között gyűjteményeik darabjai még inkább kitüntetett helyet foglalnak el. A kiállítás az író belső világának rejtettebb, kíváncsiságról, játékosságról, szenvedélyről árulkodó zugába ad betekintést.




A PIM gyűjteményében közel 4500 relikvia található, amelynek többsége hétköznapi tárgy, jelentőségük abban áll, hogy szorosan kötődnek az irodalom szereplőihez, egykor személyes környezetük részét képezték. Az író tulajdonában a tömegtermékek egyedi tárgyakká, a múzeumban hétköznapi tárgyakból relikviákká, kultikus értékű műtárgyakká válnak. Ez a metamorfózis a kiállítótérben folytatódik tovább, ahol eredeti kontextusuktól és rendeltetésüktől megfosztva, addig nem létező összefüggések rendszerébe kerülnek, új jelentéstartalmakkal gazdagodnak.


A kiállítás 2024. december 15-ig tekinthető meg.


A kiállítás kurátora: Zeke Zsuzsanna muzeológus, PIM

Grafikai tervezés: Csuport Andrea

Látványterv: H. Kocsis Annamária, PIM


Fotók: PIM