dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Ganxsta Zolee és a Kartel: Ki a fasza gyerek?

Ganxsta Zolee és a Kartel - Ki a fasza gyerek?

off off off off off
Jégre teszlek
Előadó: Ganxsta Zolee és a Kartel
Album: Jégre teszlek
Megjelenés: 1997
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Zana Zoltán (Ganxsta Zolee)
Zana Zoltán
Marosi Tamás Z
Zeneszerzők: Marosi Z.Tamás (Pierrot)
Kiadó: Sony Music
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Ki a fasza gyerek?' dalszöveg ?
A szövegben a narrátor, Zoli, önértékelését és a világképét fejti ki sajátos stílusban. Zoli erősen kritizálja azokat, akik őt irigylik vagy bírálják, és kijelenti, hogy ő nem akar a hip-hop nemzet vezetője lenni, csak a saját útját keresi. Hangsúlyozza, hogy nem érdekli a társadalmi elvárásoknak való megfelelés, inkább a saját szórakozására és boldogságára koncentrál. Zoli azt állítja, hogy ő az, aki sikeres és fasza" gyerek
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 9, összesen 57370 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ki a fasza gyerek?

Ki a fasza gyerek most ő, ő, vagy én? Hiába erőlködsz mert minden csak az enyém. Én nem vagyok a Hip-Hop nemzet feje csak a fasza, dehát nincs is Hip-Hop nemzet, csak Lory, Zoli, Szasza. 30 vagyok és nem sokat szarozok, de pisis hülyegyerekekkel nem foglalkozom. Törődj inkább azzal, hogy mi van benn a suliban, és ne baszogass, hogy nem vagy bent a buliban. Mert nem veszed észre azt haver, hogy mindenki dili, csak te veszed komolyan magadat, hát ez a bibi. Mert van aki gonosz velem, van aki kedves, van pina ami száraz, és van ami nedves. Én azt mondom gettó, te azt mondod nem igaz, azt mondod egyenes, azt mondom ki a fasz? Hiába töröd haver nekem a borsot, te soha nem érsz el semmit, ez a sorsod. Nem tehetek arról, hogy te ügyetlen vagy, nincs semmi vakerod, elejted a szavakat. Én nem adok el drogot haver, csakis lemezt, mégis én vagyok a geci, bassza meg a Dzsenesz! Az összes kötekedőnek azt üzenem, mikor én nem baszok ki veled, te miért baszol velem?
Ki a fasza gyerek, Lory te tudod?
Te vagy a fasza gyerek, Zoli én tudom.
Ki a fasza gyerek, Laci te tudod?
Te vagy a fasza gyerek, Zoli én tudom.
Ki a fasza gyerek, Steve te tudod?
Te vagy a fasza gyerek, Zoli én tudom.
Ki a fasza gyerek, Gabi te tudod?
Te vagy a fasza gyerek, Zoli én tudom.
Ki a fasza gyerek most ő, ő vagy én? Egyre több haver a sok okos, irígy kretén. A szemembe tudod mindenki vigyorog, a hátam mögött szaroz, és ostobán vicsorog. Ki vagyok ettől a sok tetűtől, de nem old meg semmit sem az ököl. Mert az erőszak nem erőt ad, csak kínt és mindent elbasz az utcán odakint. Az összes szarozó kapja be a faszomat, mert nem ér el semmit, hiába baszogat. Én csak hajtom a piát meg a pinát, ti soha nem éritek el a királyt. Érezd jól magad és ne törődj velem, én is fogok egy puncit és csak beleverem, verem.
Ref.
Nyomulok a kocsiban és hallgatom a zenét, de akárhova megyek kurva nagy a szemét. A nyolcvanasokban nem volt bumm-bumm a fejbe, csak a zene meg a pina meg kalács a tejbe.
Ha feketében vagyok ne kérdezd, hogy miért, mert lelőttek egy havert, aki csak ennyit ért. Mondtam már párszor, hogy szart sem ér az élet, de senki nem figyelt oda mit beszélek.
Szarok rá haver, én rühellem az erőszakot, egymást nyírják ki a kötekedő faszok. Engem csak a pina érdekel, a csajok, hiába ilyen voltam, és ilyen is maradok. Mert nincs semmi jobb öreg, mint egy kibaszott ribanc, benyeli a botomat és nincs semmi gubanc. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz? Van aki gyűlől, tudod, és van aki szeret, van akit meghülyítenek a szerek. Én mindegyikre szarok, mert nem vagyok példakép, soha nem kaphat el a gép. Én elveszem az enyém, te elveszed a tiéd, nincs arra időd, hogy megkérdezd miért. Nem tudom, hogy igaz, vagy csak képzelem, vagy csak az agyam szórakozik velem, de ha elhiszed ezt a sok szart haver, az agyad téged is ugyanúgy átver.
Ref.
Egyre több kis buzi beszél rólam, és csinál zajt, nem értik meg, hogy mi hajt. Én soha nem voltam egy mintagyerek, és nem is leszek, ez így kerek haver. Te azt mondod, hogy vigyázzak a lövegemmel, mert felelősséget hordok a szövegemmel.
Mi ez a lószar öreg, mit beszélsz? Tudod, hogy nem érdekel a józan ész.
Mindenki vartyog, hogy kultúra meg hip-hop, szarok rá, tudod én sohase birtalak. Hogy miért csinálok ilyen zenét, miért vakerok? Én mindig azt csinálok haver, amit akarok. Angyalföld, az 1-8-7-es, a gringó, nekem ez az egyetlen út ami jó, és előrébb vagyok mint te. Ki adja ki a lemezed, te kis fütyike? Ne engedd, hogy a kezednél nagyobb legyen a szemed, mert a végén semmi nem jut majd neked. Hiába dobálod rám a szart, mert a szar neked örökké tart. Neked a szöveged, nekem a farkam egyenes, a tiéd egy picike, az enyém méretes, és én kérdezem, te kibaszott kretén, ki a fasza gyerek? Te, vagy én?

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

PIM70: A tárgyak társasága – írók gyűjteményei a Petőfi Irodalmi Múzeumban Jókai Mór sétapálcáitól Lázár Ervin nyakkendőgyűjteményéig


Mit gyűjtöttek a magyar írók a 19. században, a múlt századfordulón, az 1970-es években, és mit gyűjtenek ma? Mi került be mindezekből a Petőfi Irodalmi Múzeumba?


A PIM legújabb kiállítása, A tárgyak társasága – Írók gyűjteményei az írók gyűjtőszenvedélyét járja körül Jókaitól Lázár Ervinig, ezenkívül megszólaltat nyolc kortárs írót, és magát a múzeumot is a gyűjtő szerepében mutatja be, méghozzá egy kiemelt gyűjteményén, az írógépeken keresztül.


A tárlat a PIM alapításának 70. évfordulóját ünneplő gyűjteményalapú kiállítássorozat második állomása. Az első része, A halandóság törékeny arcai című íróportré-kiállítás már látogatható.




A tárgyak társasága három nézőpontból közelíti meg a gyűjtés fogalmát. A PIM által őrzött írói gyűjteményeket hat tematikus műtárgycsoportba rendezve mutatja be a kiállítás, a csoportok között olyan hívószavak segítik az eligazodást, amelyek utalnak a gyűjtésben megmutatkozó általános emberi motívumokra, ugyanakkor rámutatnak a gyűjtemények egyedi sajátosságaira, a gyűjtő életében játszott meghatározó szerepére is. Az írók tárgyai mellett az érdeklődők abba is bepillantást nyerhetnek, hogy a szépirodalmi szövegekben hogyan jelenik meg a gyűjtőszenvedély.




A kiállításon megtekinthető többek között Lázár Ervin nyakkendőgyűjteménye, néhány festmény Ady Endre és Csinszka egykori Veres Pálné utcai lakásából, továbbá helyet kaptak Tamási Áron szivarosdobozai, Gyurkovics Tibor különböző országokban vásárolt kalapjai, Karinthy Ferenc leányfalusi házának egyik ajtaja neves személyiségek aláírásaival, valamint Tandori Dezső játék medvéi is. A tárlat legkorábbi tárgyai Jókai Mór kagyló- és csigagyűjteményéből, illetve botgyűjteményéből származnak.




A kiállítás második rétegeként a látogatók nyolc kortárs író gyűjteményébe is betekinthetnek: Bartis Attila, Kukorelly Endre, Márton László, Rakovszky Zsuzsa, Szabó T. Anna, Tóth Krisztina, Ugron Zsolna és Várady Szabolcs mesélnek tárgyi környezetükről, a tárgyakhoz való viszonyukról, gyűjteményeik és írásaik találkozási pontjairól.


A kiállítás legbelső terében a múzeum maga is mint gyűjtő kerül bemutatásra, méghozzá egy kiemelt gyűjteményével, az írógépekkel. Az írógép szimbolikus tárgyként az író és az elkészült mű között áll, közvetítő szerepben részese a mű keletkezésének. Látható Babits Mihály 1945-ben bombatalálatot ért írógépe is, amelyen életművének legjelentősebb részét írta.


Az írók gyűjteményei jól tükrözik birtokosuk személyiségét, szokásait, kapcsolatait, sőt emlékeit, vágyait, de szólhatnak akár műveinek világáról is. A szépirodalmi szövegekben a gyűjtés témája hangsúlyosan jelen van: kirajzolódnak bennük a gyűjtők különböző típusai, illetve olyan gyűjtemények, amelyeknek csak a képzelet szab határt. Az írók tárgyai eleve különleges aurával bírnak, s ezek között gyűjteményeik darabjai még inkább kitüntetett helyet foglalnak el. A kiállítás az író belső világának rejtettebb, kíváncsiságról, játékosságról, szenvedélyről árulkodó zugába ad betekintést.




A PIM gyűjteményében közel 4500 relikvia található, amelynek többsége hétköznapi tárgy, jelentőségük abban áll, hogy szorosan kötődnek az irodalom szereplőihez, egykor személyes környezetük részét képezték. Az író tulajdonában a tömegtermékek egyedi tárgyakká, a múzeumban hétköznapi tárgyakból relikviákká, kultikus értékű műtárgyakká válnak. Ez a metamorfózis a kiállítótérben folytatódik tovább, ahol eredeti kontextusuktól és rendeltetésüktől megfosztva, addig nem létező összefüggések rendszerébe kerülnek, új jelentéstartalmakkal gazdagodnak.


A kiállítás 2024. december 15-ig tekinthető meg.


A kiállítás kurátora: Zeke Zsuzsanna muzeológus, PIM

Grafikai tervezés: Csuport Andrea

Látványterv: H. Kocsis Annamária, PIM


Fotók: PIM