dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Republic: Szeretni valakit valamiért

Republic - Szeretni valakit valamiért

on on on on on
Hoppá, Hoppá!!!
Előadó: Republic
Album: Hoppá, Hoppá!!!
Megjelenés: 1991
Hossz: 3:40
Szövegírók: Bódi László (Cipő)
Zeneszerzők: Bódi László (Cipő)
Kiadó: Quint Kft.
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Szeretni valakit valamiért' dalszöveg ?
A szöveg az elérhetetlen szeretet kifejezésére irányul, amelyet még a fájdalom és számtalan életbeli nehézség sem tud megtörni. Az élet útja hosszú és körbevezető, mely során az ember álmodik és felébred. A szövegben említett háborúkra való utalás a konfliktusokat és a harcot jelképezi, melyeket el kell felejteni a békéért. A gyertya képe, mely ég és nem szabad elaludnia, a reményt és a szeretet lángjának fenntartását szimbolizálja. A hó és a szél metaforái pedig a küzdelmet és a külső nehézségeket jelképezik, melyekkel szembe kell néznie annak, aki szeret.
What is the song 'Szeretni valakit valamiért' about?
The text is intended to express unattainable love, which can't be broken even by pain and countless life difficulties. The journey of life is long and circular, during which a person dreams and wakes up. The reference to wars mentioned in the text symbolizes conflicts and struggles, which must be forgotten for peace. The image of a candle, which is burning and must not go out, symbolizes hope and the maintenance of the flame of love. The metaphors of snow and wind represent the struggle and external difficulties that one who loves must face.
What is the song 'Szeretni valakit valamiért' about?
Le texte vise à exprimer l'amour inatteignable qui ne peut être brisé, même par la douleur et d'innombrables difficultés dans la vie. Le chemin de la vie est long et circulaire, au cours duquel on rêve et se réveille. La référence aux guerres mentionnées dans le texte symbolise les conflits et les combats qui doivent être oubliés pour la paix. l'image de la bougie qui brûle et ne doit pas s'éteindre symbolise l'espoir et le maintien de la flamme de l'amour. Les métaphores de la neige et du vent représentent la lutte et les difficultés extérieures auxquelles celui qui aime doit faire face.
What is the song 'Szeretni valakit valamiért' about?
El texto se dirige a la expresión de un amor inalcanzable, que ni el dolor ni las innumerables dificultades de la vida pueden romper. El camino de la vida es largo y circular, en el que uno sueña y se despierta. La referencia a las guerras mencionadas en el texto simboliza los conflictos y las luchas que deben ser olvidados por la paz. La imagen de la vela, que arde y no debe apagarse, simboliza la esperanza y la preservación de la llama del amor. Las metáforas de la nieve y el viento representan la lucha y las dificultades externas con las que debe enfrentarse aquel que ama.
What is the song 'Szeretni valakit valamiért' about?
Der Text zielt auf den Ausdruck von unerreichbarer Liebe ab, die selbst durch Schmerz und unzählige Schwierigkeiten im Leben nicht gebrochen werden kann. Der Weg des Lebens ist lang und führt uns im Kreis, während wir träumen und erwachen. Die im Text erwähnten Anspielungen auf Kriege symbolisieren Konflikte und Kämpfe, die vergessen werden müssen, um Frieden zu finden. Das Bild der Kerze, die brennt und nicht erlöschen darf, symbolisiert Hoffnung und das Aufrechterhalten der Flamme der Liebe. Die Metaphern von Schnee und Wind repräsentieren den Kampf und die äußeren Schwierigkeiten, denen diejenigen gegenüberstehen müssen, die lieben.
What is the song 'Szeretni valakit valamiért' about?
这篇文字是表达对无法触及的爱的感情,即使痛苦和无数的生活困难也无法破坏这份感情。生活之路漫长且曲折,人们在这个过程中会做梦并醒来。文中提到的战争是象征冲突和斗争,我们需要忘记它们才能追求和平。燃烧的蜡烛形象,不能让它熄灭,象征着希望和保持爱的火焰。雪和风的隐喻则象征着挑战和外在困难,这是爱人需要面对的。
What is the song 'Szeretni valakit valamiért' about?
Текст направлен на выражение недостижимой любви, которую не могут сломать ни боль, ни бесчисленные трудности жизни. Путь жизни - это долгий и круговой маршрут, во время которого человек мечтает и просыпается. Упоминание войн в тексте символизирует конфликты и борьбу, которые нужно забыть ради мира. Образ горящей свечи, которую не следует допустить погасить, символизирует надежду и поддержание пламени любви. Метафоры снега и ветра же символизируют борьбу и внешние сложности, с которыми должен столкнуться тот, кто любит.
What is the song 'Szeretni valakit valamiért' about?
تتجه النص إلى التعبير عن الحب الذي لا يمكن الوصول إليه ، الذي لا يمكن أن يكسره الألم والعديد من صعوبات الحياة. طريق الحياة طويل وملتوي ، حيث يحلم الإنسان ويستيقظ. الإشارة إلى الحروب المذكورة في النص ترمز إلى الصراعات والقتال الذي يجب أن ننساه من أجل السلام. صورة الشمعة التي تحترق ولا يجب أن تنطفئ ترمز إلى الأمل والحفاظ على لهيب الحب. أما الرموز المستخدمة للثلج والرياح فهي ترمز إلى الصراع والتحديات الخارجية التي يجب أن يواجهها الشخص الذي يحب.
What is the song 'Szeretni valakit valamiért' about?
O texto se refere à expressão de amor inatingível, que nem a dor nem inúmeras dificuldades na vida podem quebrar. O caminho da vida é longo e circular, durante o qual as pessoas sonham e acordam. A referência às guerras mencionadas no texto simboliza os conflitos e a luta que devem ser esquecidos pela paz. A imagem da vela que queima e não deve ser apagada simboliza a esperança e a manutenção da chama do amor. As metáforas da neve e do vento representam a luta e as dificuldades externas que aqueles que amam devem enfrentar.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 102, összesen 138703 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szeretni valakit valamiért

Hosszú az út míg a kezem a kezedhez ér
Szeretni valakit valamiért
Ne tudja senki, ne értse senki, hogy m’ért
Szeretni valakit valamiért
Ezer életen és ezer bajon át
Szeretni valakit valamiért
Akkor is, hogyha nem lehet, hogyha fáj
Szeretni valakit valamiért

Fenn az ég s lenn a Föld
Álmodunk s felébredünk
Minden út körbe fut
Béke van, felejts el minden
háborút

Esik a hó és szemembe fúj a szél
Szeretni valakit valamiért
Ég a gyertya ég, el ne aludjék
Szeretni valakit valamiért
Ezer életen és ezer bajon át
Szeretni valakit valamiért
Akkor is, hogyha nem lehet, hogyha fáj
Szeretni valakit valamiért

Fenn az ég s lenn a Föld
Álmodunk s felébredünk
Minden út körbe fut
Béke van felejts el minden
háborút

Fenn az ég, s lenn a Föld
Álmodunk s felébredünk
Minden út körbe fut
Béke van felejts el minden
háborút

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Révész Sándor önéletrajzi könyve: életem legnagyobb türelemjátékát játszom

- Életem legnagyobb türelemjátékát játszom


- mondta a sztrókon két évvel ezelőtt átesett Révész Sándor az MTI-nek. 


A népszerű énekesnek kedden jelent meg önéletrajzi könyve Ezt én választottam címmel, amely egy kalandos élet, 70 év története.

 

A Helikon Kiadó gondozásában elérhető, fotókkal gazdagon illusztrált kötetben a Generál és a Piramis egykori frontembere őszintén és részletesen vall életéről, családjáról, gyerekkoráról, zenei pályafutása kezdetéről, a Generál és a Piramis együttessel elért hatalmas sikerekről, szólóéveiről, külföldi kalandozásairól, barátairól. Révész Sándor szavait Derksen Gyöngyi és Bálint Csaba jegyezte le.


- Mozgalmas életet éltem, a színpadi létünk a közönség szeme előtt zajlott, miközben habzsoltuk az életet. Az évtizedek során adott sok interjúban nem akartam részletekbe bocsátkozni pályámról és érzelmi átmeneteimről, de a betegségem, illetve 70. életévem arra késztetett, hogy őszintén visszatekintsek, és elmeséljem mindazt, amit átéltem - mondta az énekes. 


Sztrókja után ma már jól viseli a hétköznapokat, tud mozogni, és bár vannak nehézségek, visszatért a komfortérzete.


Révész Sándor a hetvenes évek legelején, a Generál együttes szárba szökkenésével alig egy év alatt vált ismeretlen amatőr zenészből országosan népszerű énekessé.

- A Generál megalakulása a sors különös dramaturgiájának köszönhető. A zenekar Várkonyi Matyi és Novai Gabi irányításával, Karácsony James jöttének gazdagító élményével, fiatal és tehetséges emberek szövetsége lett, amely gyorsan megtalálta a közönségét. A menedzserként mellénk állt Hegedűs László segítségével külföldön is sikereket arattunk, Lengyelországban 15 ezres stadionokban játszottunk, vezettük a holland slágerlistát, és megkockáztatom, hogy a világhírnév küszöbén álltunk. Ebből végül nem lett semmi, de nem sokon múlt - fejtette ki.




Som Lajos akkor már évek óta csábította a Piramis zenekarba, és 1975-ben igent mondott. A keményebb zenék már a Generál idején motiválóak voltak számára. Az interneten a közelmúltban felbukkant a Mikor megszülettem... című dokumentumfilm, amelyet Gazdag Gyula 1979-ben készített a Piramisról, a zenekar fiatalokra gyakorolt elképesztő hatásáról. Az alkotást annak idején csak egy alkalommal vetítették.


- A film hitelesen ábrázolt minket, és a közönség reakcióját egyaránt. A Piramist alkotó öt zenész egyszerű városi fickó volt, hasonlítottunk rajongóinkhoz, talán ez is benne volt abban, hogy sokan példaképként tekintettek ránk. Horváth Attila dalszövegei nagyszerűen kifejezték az akkori fiatalok, a csöves generáció életérzését, gondoljunk csak a Kóbor angyalra, a Ha volna két életem, a Szállj fel magasra vagy a Szabadnak születtem soraira - mondta Révész Sándor.


Az énekes 1981-ben kilépett a Piramisból és 1984-ig külföldön dolgozott, világslágereket énekelt egy óceánjáró hajón. Abban a zenekarban társa volt például Banyák Nándor hegedűvirtuóz és Bianki Iván, a Kex korábbi gitárosa. "Nagy kihívás volt egy semlegesnek mondható, hatszáz fős közönség előtt estéről estére fellépni, ez profi hozzáállást követelt, és óriási tapasztalattal vértezett fel".


Miután hazatért, 1985-ben a Hanglemezgyár kezdeményezésére, és Presser Gábor szakmai támogatásával elkészítette első szólólemezét. Az album, amelyre a Presser-Dusán szerzőpáros mellett ő maga is írt dalokat, rendkívül sikeres lett, olyan számokkal, mint a Nem tudtam, hogy így fáj, a Vigyázz a madárra, vagy A francia lány. 


- Volt szó a folytatásról Gáborékkal, a lemezzel Magyarországon James-szel és egy remek csapattal turnéztunk, és néhány közös nyugat-európai fellépésen is szerepeltünk 1987-ben, de akkor én már egy alföldi tanyán éltem, és az ott megélt szabadságélményt nem nagyon akartam feladni - mondta Révész.


A könyvből kiderül, hogy Révészt a Skorpióba, a Dinamitba, sőt a világhírű német heavy metál zenekarba, az Acceptbe is hívták énekelni, de nem ment, közös projektje a Mud együttes tagjával, Rob Davisszel pedig kísérlet maradt. A Piramis 1992-1993-as és 2006-os visszatérése a színpadra is magában rejtette az új lemez ígéretét. "Én nagyon akartam, a többiek, Som Lajos, Závodi Janó, Gallai Peti és Köves Pinyó sajnos nem voltak erre fogékonyak".


Bár autodidakta módon alakította ki az énekhangját, a Piramis időszakában szinte végig úgy érezte, repül a színpadon, ami katartikus élmény volt.


- A hetvenes években a színpadi hangosítás minősége még nem volt megfelelő, ezért legérettebbnek az utóbbi tizenöt évben éreztem magam, a Piramis-évek projekttel, és a Közlegények trióval. Mindkettővel egész pályám dalaiból mazsoláztunk, és egy korábban ismeretlen intim hangot sikerült megtalálni - jegyezte meg.





A betegsége óta egy reklámfelkérésre újra felénekelte a Piramis Ajándék című, eredetileg 1978-as sikerdalát, amely így a mai fiatal generációhoz is eljutott.


A hangját az elmúlt két évben ugyan nem trenírozta úgy, mint azt a pályáján eltöltött évtizedek alatt, de manapság egyre többet foglalkozik vele. "Ha az egészségi állapotom lehetővé teszi, szívesen visszatérek a színpadra".

 

Forrás: MTI
Fotók: Révész Sándor