dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Mes: Sörrel a kezemben

Mes - Sörrel a kezemben

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Mes
Album: Elárulnak szemeim
Megjelenés: 2005
Hossz: 4:15
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 11419 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Sörrel a kezemben

Jah keződik a napom mosolyogva ébredek
Összeszedem magam aztán itthonról lelépek
ACS az utam ahol mindenki vár (már) szeretem
Mit csinálok a munka rám vár
Minden eggyes lépésem közelebb visz a célhoz
Szmes amiben kiszáradtam most egy kis sört hoz
De minden rendben szoval folytatom
A szövegemmeg is vagyok talán magamat kényelembe helyezen
Azt nézem a falon a májusi naptár
Rajta bomba nő így teli van a tár
Úgy derék alatt gondolom
Hisz soha nem volt pisztolyom
Naptár jön velem tovább nem is modnom
Kellene egy aszony hogy ne gondolkozzak azon
Hol van egy hely a hol kiverhetem a ...
Bemegyek az ajtón most már Dózi ül a helyemen
Minden rendben rapperem röhögnek a rappemen
Készen vagyok most már velem vannak a spanok
Elvagyok lazulok de egyszer tovább indulok
El fogyott a sör el kéne venni
A boltos csajszinak magamat odatenni
Két sima sör mellé két soproni
A legjobb nők mert hát ott volt jó party
A legjobb arcok mert hát velük el voltam
Érezték a ritmust amit a színpadról toltam

Refr. (4x)
Nyár van süt a nap minden rendben
Sörrel a kezemben élvezem az életem
A lételem mitől minden nap beszálok
A buli a haverok na meg a lányok

2. versszak

Én se tartanék sehol ha nem lennének barátok
Köszönöm nektek hogy számíthatok rátok
A Komlói arcok kik a hátam mögött állnak
Belevaló srácok ha kell akkor oda csapnak
Ott vannak még ország szerte szét szórodva testvérek
Ők nem is ismernek csak hallgatnak és tisztelnek
Ez a különbség köztünk nincsen pardon
Nekem a szívem nől ettől nem pedig az arcom
Én úriember vagyok így dominál az ész
Leültetlek asztalomhoz iszol aztán mész
Itt nincsen bocsánat ha kicseszel velünk
Itt az élet stílus dúrva mi odaverünk
Tovább megyünk hogy ha kell biztos akarod
Ne felejts el addig nyújtozni még ér a takraród
Mert hidd el Komlón könyen eltörik a lábad
Kijön a gyerek a gladiátor képzőből és már támad
Nyomorul Magyarország legsötétebb pontjain
Itt a pénztelenség hidd el mindenkinek gondja
Aki tud az dolgozik és talán megoldja
Aki meg nem az egyszerűen a pénzeseket húzza
Ez egy körforgás sajnos ebbe születtünk
Segített az idő aztán beletörődtünk
Most próbálunk jóképet vágni a szeretünk
Ti térden állva sírnátok mi meg így élnük

Refr. (4x)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Ők a Magyar Mozgókép Fesztivál idei életműdíjasai

Elek Judit filmrendező és forgatókönyvíró, Piros Ildikó színésznő, Gulyás Buda operatőr, Selmeczi György zeneszerző és Deimanik Tamásné Baba fénymegadó kiemelkedő pályáját méltatja idén a Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjjal.


Az ünnepélyes díjátadóra a Magyar Mozgókép Fesztivál keretében, 2024. június 14-én este Balatonfüreden, a Kongresszusi Központban kerül majd sor.  A június 12-15. között Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban megrendezendő legnagyobb hazai filmes mustrán az életműdíjasokhoz kapcsolódóan többek között olyan filmeket nézhet majd meg a közönség, mint a Kontroll, a Csak szex és más semmi, a Macskajáték és az Angi Vera. A tavalyi nagysikerű Cannes-i vetítés után itt lesz majd először látható a Sziget a szárazföldön című klasszikus frissen restaurált verziója is.

 

Az idén 87. születésnapját ünneplő Elek Judit Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező és forgatókönyvíró, a Balázs Béla Stúdió alapító tagja, 1956 és 1961 között a Színház- és Filmművészeti Főiskola diákja volt Máriássy Félix osztályában. Az 1967-ben készült stílusteremtő lírai dokumentumfilmje, a Meddig él az ember. 1968-ban készítette el első nagyjátékfilmjét, a dokumentarista és játékfilmes technikákat izgalmas vegyítő Sziget a szárazföldönt Kiss Manyival a főszerepben. Az 1983-as Mária-nap című filmje Szendrey Júlia életének motívumai alapján készült. Mindhárom alkotást bemutatták a Cannes-i Filmfesztiválon. 1989-es Tutajosok című munkája az Európa-szerte nagy figyelmet kapott tiszaeszlári per témáját dolgozza fel.1994-ben saját kisregényét vitte filmre Ébredés címmel, gyerekkori élményeiről. A tavalyi nagysikerű Cannes-i vetítés után itt először láthatja majd a hazai közönség a Sziget a szárazföldön című filmjének frissen restaurált verzióját.


Piros Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színésznő, érdemes művész, a MMA rendes tagja, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja már négyéves korában szerepelt színpadon. 1970-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán Várkonyi Zoltán osztályában, majd 37 éven át a Madách Színház tagja volt. Kamera elé először 1966-ban állt, azóta több mint 50 filmben és tévéjátékban szerepelt, melyek közül a Nem szoktam hazudni, A veréb is madár, a Hahó Öcsi, a Gyertek el a névnapomra és Az élet muzsikája című filmekre a legbüszkébb.  Legismertebb szerepeinek egyike az 1978-ban bemutatott Abigél című tévésorozat Zsuzsanna nővére. A Magyar Mozgókép Fesztiválon a Macskajáték című filmjét vetítik, mellyel egyben a nemrégiben elhunyt Eötvös Péter Kossuth-díjas zeneszerzőre is emlékezünk.


Gulyás Buda Balázs Béla-díjas magyar operatőr, egyetemi tanár 1949-ben született. 1979-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Olyan legendás sorozatoknak volt az operatőre, mint a Linda, az Angyalbőrben, a Família Kft. és olyan népszerű filmeket fényképezett, mint Bujtor István Hamis a baba (1991) és Három testőr Afrikában című filmje 1996-ban, vagy Goda Krisztina három közönségsikere, a Csak szex és más semmi című 2005-ös vígjáték, a 2006-ban készült Szabadság, szerelem és a 2008-as Kaméleon. A fesztiválon az általa fényképezett Csak szex és más semmi filmet nézhetik meg a filmbarátok.


Selmeczi György a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Erkel-díjas zeneszerző, zongoraművész, karmester, operarendező, érdemes művész 1952-ben született Kolozsváron. Először a bukaresti Zeneművészeti Főiskolán, 1975-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán folytatta tanulmányait. 1976-tól 1977-ig Pierre Boulez, majd 1979-ben Daniel Charles irányításával dolgozott Párizsban. Magyarországon kívül Európa számos országában hangversenyezik karmesterként, zongoraművészként és zeneszerzőként. Közel hatvan film zenéjét jegyzi, melyek között olyan ikonikus alkotások is szerepelnek, mint az 1978-ban készült Angi Vera, a Megáll az idő, az Idő van és a Szirmok, virágok, koszorúk a nyolcvanas évekből. Legutóbb a 2022-ben készült Toldi - A mozifilm című animáció zenéjét komponálta. A Magyar Mozgókép Fesztivál az Angi Vera vetítésével tiszteleg előtte.


Deimanik Tamásné Baba Balázs Béla-díjas fénymegadó közel ötvenéves pályafutása alatt olyan filmeken dolgozott, mint a Ripacsok, az Örökség, a Kopaszkutya, a Dögkeselyű, a Könnyű testi sértés, a Szirmok, virágok, koszorúk, az Idő van, a Roncsfilm, a Csinibaba, a Valami Amerika vagy A martfűi rém. A fesztiválon az általa fényelt Kontroll című filmet vetítik.


A Magyar Mozgókép Fesztivál a magyar film ünnepe a csodálatos Veszprém-Balaton régióban, különleges élmény a közönségnek és pezsgő találkozó a magyar filmeseknek. Idén június 12-15. között a legújabb magyar alkotásokkal, izgalmas sztárokkal, felejthetetlen moziélménnyekkel várja a közönséget Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban a mozikban és szabadtéri vetítéseken a hűs, balatoni estében.


Fotó: MOZ.GO