dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Alvin és a mókusok: Mi ilyenkor szoktunk sírni

Alvin és a mókusok - Mi ilyenkor szoktunk sírni

off off off off off
Mi ilyenkor szoktunk sírni!
Előadó: Alvin és a mókusok
Album: Mi ilyenkor szoktunk sírni!
Megjelenés: 2006
Hossz: 0:00
Szövegírók: Pásztor István (Alvin)
Pásztor István
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Alvin Records
Stílus: Alternatív rock
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Mi ilyenkor szoktunk sírni' dalszöveg ?
A szöveg az ország jelenlegi helyzetéről, a kormány és a közemberek közötti frusztrációról szól. Az emberek szerint a kormány nem hallja és nem látja az emberek problémáit, miközben a politikusok visszaélnek a hatalmukkal. A kormányzat önző és becstelen, nem törődik az emberekkel és visszaél a hatalmával. Az emberek felháborodása és csalódottsága a kormányzat iránt nő. A szöveg felszólítja az embereket, hogy ne legyenek vakok a történésekre és ne féljenek felkelni a hatalom ellen.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 16, összesen 93301 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Mi ilyenkor szoktunk sírni

Az ország másnapos
Éppen szenved
Fogd a kezem,
el ne engedd!
Zörög a haraszt
Nincs vész!
Csak egy melegítős,
fuxos paraszt,
Mint egy kormány,
mintapolgár
Szűz Máriát is
a mellére varrta.
Csak egy pár napig volt rajta.
Viszketett és elvakarta.

Kiváltságos tekintet Ő, tehát
Seggfejnek tekinthető
aki parancsokat oszthat
És bárkit kifoszthat
Jólehet az emelvényen állva
Öntelten
Istent eljátszva
Ennél rosszabb már nem jöhet
De még csak most kezdődik a játszma
Térden állva

Refr:
Mondd Miért nem látsz?
Mondd miért nem hallasz?
A mellény megvéd
Mégsem vallasz!
Minden utolsó nap ünnep
A becsület halálhörög
Na mi ilyenkor szoktunk sírni
Mikor az egész világ röhög!

Ott egy csikk
Vedd fel,
Csúszópénz
vedd el,
Félrelép
kend el,
Tisztesség
Nem kell.
Ha nem kell
kéri más,
Legyél vak
Ne is lásd,
Ha kínos
mélyre ásd,
Ha kérdik
Szádat tátsd,
Vond a vállad,
Nincs nálad,
Hazudj
Hogy csak párat,
Elvarrtál
minden szálat
Az ember
Belefáradt

Mondd miért nem látsz?
Mondd miért nem hallasz?
Mondd mitől tartasz?
Miért ordítanál?!

Refr. (2×)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Mátra Hangja: jön a Fekete Zaj Fesztivál

A Mátra domborzati formái hanghullámokká alakítva

Ahogyan biztosan nem hallottad még a Mátrát

 

A Fekete Zaj Fesztivál megrendezésének 15. évfordulója alkalmából az eseménynek otthont adó Mátra domborzati formáit hanghullámokká alakította, amelyek segítségével most bárki megszólaltathatja a hegység hangját.

 

A 2024. augusztus 15. és 19. között Mátra Sástón megrendezésre kerülő, idén 15 éves Fekete Zaj neve az elmúlt másfél évtizedben egybeforrt a Mátrával. Magyarország legnagyobb hegysége nemcsak az esemény helyszínét, Sástót adja, hanem a gyönyörű természeti környezetet is, amely izgalmas kontrasztot alkot a fesztivál konvenciókkal szembemenő zenei programjaival.

 

De vajon milyen hang lehet a valóságban a fesztivál nevét adó fekete zaj? A Magyarországon idén először fellépő brit legenda, a The Jesus and Mary Chain shoegaze gitárzenéje? A Whispering Sons post-punkja, az Unto Others gothic metálja? A Clan of Xymox vagy az ULTRA SUNN dark wave-je? Darkrock, blackmetal, drone-ambient, industrial, sadcore, techno? Ezek mindegyike!

 

A Mátra kísérleti hangja

 

Hallgasd meg miként szólhat a természet igazi hangja, ha elektromos jellé alakítjuk át a domborzatot! A svéd Kilohearts cég díjnyertes moduláris szoftver- szintetizátorával, a Phase Planttel Magyarország legnagyobb hegységének domborzati textúráját zenei hullámformává konvertálva megalkottuk a valódi Fekete Zaj hangot. A hivatalos együttműködés során létrejött 20 darab egyedi patchet tartalmazó Black Noise hangkészlet most ingyenesen elérhető, így bárki szabadon felhasználhatja, és megszólaltathatja zenéjében a Mátra kísérleti hangját az egész világon. A gyűjtemény – melynek hangjai olyan fantázianevet kaptak, mint „Recsk mély kőfejtője”,

„Szélfúvás Galyatető felett” vagy „Termikus kitörés Parádfürdőn” – eredeti természeti terepfelvételeket is tartalmaz különböző mátrai helyszínekről.

 

A valódi fekete zajt az is megszólaltathatja, aki nem rendelkezik szintetizátorral. Elég csak felkeresni a The Sound Of Matra oldalt, ahol a Mapscillator menüpontban a számítógép billentyűivel is lejátszhatjuk a domborzat ihlette hanghullámokat, meghallgathatja, milyen a Fekete Zaj értelmezésében a Kékes 1014 méteres magasága vagy a Mátrai Hőerőmű hangja.


KIPRÓBÁLOM




A kollaboráció azonban itt nem ér véget. A következő hetekben folyamatosan érkeznek majd, és kerülnek ki fesztivál közösségi média felületeire a 15 éves Fekete Zaj idei fellépőitől azok a zenei alkotások, amelyek a frissen publikált Black Noise hangkészletet felhasználva szólaltatják meg az ország páratlan szépségű tájának hangját világszerte. Sőt, most bárki megmutathatja a Zaj rajongóinak, hogy saját felfogásában hogyan szólal meg a Fekete Zaj. A fesztivál várja a zenekedvelők és kísérletező kedvű alkotók a letöltött patch-ekből készült hanganyagait a https://www.feketezaj.hu/palyazatok/ oldalon. A fesztivál szervezői által kiválasztott track rákerül a hivatalos The Sound Of Matra playlistre, alkotója pedig egy idei Fekete Zaj bérlettel lesz gazdagabb.


PÁLYÁZAT


The Sound Of Mátra weboldal: https://www.feketezaj.hu/thesoundofmatra

A Fekete Zaj weboldala: https://www.feketezaj.hu/

Instagram: https://www.instagram.com/feketezaj/

Facebook-esemény: https://www.facebook.com/events/1110442960341972

 

Fekete Zaj


Közösség, szubkultúra, természet – hazánk egyik legkülönlegesebb fesztiválja a Mátra hegycsúcsának árnyékában gyűjti évről évre a legfurcsább és legkülönlegesebb produkciókat. Az idén 15 éves Fekete Zaj a független zene, a közösség, a sokszínűség és a természet felfedezésének ünnepe, átjárás az ismerős és az ismeretlen között, műfaji határokat bátran feszegetve – nosztalgikus hangok és friss hangzások férnek meg békésen az erdő mélyén. 

 


Fotó: Fekete Zaj Fesztivál