dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Venus: Forró képzelet

Venus - Forró képzelet

off off off off off
Egy új érzés
Előadó: Venus
Album: Egy új érzés
Megjelenés: 1999
Hossz: 4:02
Szövegírók: Varga Zsuzsa
Zeneszerzők: Fekete Marcell
Kiadó: SonyBMG
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 7930 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Forró képzelet

Nélküled szállt rám az éj
S hogy nem jöttél, ne félj
Igazán nem hiányoztál
Azt hittem, gyorsan álom vár
De csak égetett a vágy, talán
Gondoltam is rád

Sokszor nem volt jó veled
És más sem égetett
Ó, ez a játék olyan más
Ha látnál nem ismernél rám
Csak rólam szól ma már
Az egész éjszakám

Forró képzelet
Ha nincs más, s nem múlhat a vágy
Lázas éjjelek, de nem kellesz
Jobb így nélküled, legyen ma más

Nem kérdezem, mi kell nekem
Tudom jól, milyen velem
Kaptam vad romantikát és forró éjszakát
Hogy kitől, azt ki nem találnád

Van két kezem, és élvezem
Hidd el, szép az éjszakám
Ha látnál, nem ismernél rám
Csak rólam szól ma már
Az egész éjszakám

Forró képzelet
Ha nincs más, s nem múlhat a vágy
Lázas éjjelek, de nem kellesz
Jobb így nélküled, legyen ma más

Jól tudom, érted:
Itt nincsenek érvek
Jó velem, értsd meg
Más tüzel fel már

Nem sokat kérek
Jól tudom, érted
Talán, ha maradnál...

Forró képzelet...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás