


| Előadó: | Hernádi Judit |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Heilig Gábor |
|
Gallai Péter |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Pop |
| Címkék: | Keressük! |

Szia, hát hogy vagy?
Rég láttalak.
Melózok, hajtok, elfogy a nap.
Fáradtnak látszol!
Nincs semmi baj.
Iszunk egy kávét… ? itt túl nagy a zaj.
Hogy van a lányod… ? édes gyerek!
Megvagyunk kösz, még néha emleget.
Voltunk a Balcsin.
Nekünk kimaradt.
A füredi mólón még ott az a pad!
Vettem egy autót.
Az apu beteg.
Hallom, hogy jó az új munkahelyed!
Ne gyújts rá kérlek, most dobtad el!
Gyönyörű ősz van, szép ez a szeptember.
Látszik a szemén, hogy boldogtalan!
Milyen szép… és milyen egyedül van.
Azt kéne mondani egyszerűen:
Hiányzol … nekem!
Mennem kell lassan!
Mindig rohansz.
Be vagyok sózva, vagy tudja a franc!
Pihenned kéne!
Jó a hajad.
Múlt héten majdnem felhívtalak.
Nem voltam még itt, jó ez a hely!
Gyönyörű ősz van, szép ez a szeptember.
Látszik a szemén, hogy boldogtalan!
Milyen szép és milyen egyedül van.
Azt kéne mondani egyszerűen:
Hiányzol nekem…
Na szia, majd hívlak, vagy felszaladok.
Vigyázz magadra és … de úgyis tudod!
Meleg van nagyon, induljunk el!
Gyönyörű ősz van, szép ez a szeptember.



Az Artisjusos műbejelentésnél már jelölheted, ha műved megalkotásához a generatív mesterséges intelligenciát is segítségül hívtad.
Cikkünkben összeszedtük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.
Ha teljesen az MI generálta a dalt, bejelenthetem?
NEM. Az olyan zeneszámokat, amelyekben egyáltalán nem fejeződik ki ember szellemi tevékenységéből, kreativitásából fakadó egyéni eredeti jelleg, nem védi a szerzői jog, így bejelenteni sem lehet őket az Artisjushoz.
Átdolgozáshoz, (vers)megzenésítéshez használtam MI-t. Hogyan kell bejelenteni?
Az MI használatának megjelölése mellett a bejelentésnél ugyanazok a szabályok irányadóak, mint a hús-vér szerzők általi átdolgozásoknál:
– Szerzői jogi oltalom alatt álló művek zenei átdolgozásához az eredeti szerzők engedélyét is szükséges beszerezni, és megállapodni, milyen arányban osztjátok meg egymás között az átdolgozásból származó jogdíjakat.
– Olyan műveknél, amelyek szerzői védelmi idő tekintetében már nem védettek vagy nincs szükség engedélyre, elég a műbejelentéskor a megfelelő kategóriában feltüntetni az eredeti szerzőt, szerzőket. Az átdolgozásból származó jogdíjak felosztása ekkor a Felosztási Szabályzat alapján történik.
Ha az eredeti mű hangfelvétele is átvételre kerül, a felvétel előállítójától is engedélyt kell kérni.
Megzenésítésnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál
Forrás: Artisjus
Én írtam a művet, de az MI adja elő. Kell használnom a jelölőt a SZIR-ben?
NEM, mert ez esetben a mű saját szellemi alkotásod, nem számít, hogy az egy MI alkalmazás előadásában szólal meg a felvételen.
Milyen értékkel szerepel a mű a felosztásban, ha MI-t is használtam művem megalkotásához?
Akármelyik generatív mesterséges intelligenciát hívtad segítségül a zeneszerzéshez vagy szövegíráshoz, a jelenlegi hazai jogszabályi rendelkezések alapján az MI nem lehet szerző, társszerző. Szerzőként tehát csak az alkotásban részt vevő embert kell rögzíteni a műbejelentés során. (A zeneszerzői-szövegírói százalékok megoszlása ez esetben is szabadon megadható.) A közös jogkezelésben minden felhasznált zenemű értéke azonos, az emberi alkotást támogató technikai eszköz használata ebben nem jelent változást.
Eredeti műnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál hozzá
Forrás: Artisjus
Kérdés esetén keresd az Artisjus Szerzői Kapcsolatok Osztályát.
Forrás: artisjus.hu
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik