Verze 1\r\n\r\nmért van? - hogy nem találjuk meg a közös témát?\r\n... hogy komolyan veszel minden tréfát?\r\n... hogy elfelejted amit érted tettem?\r\n... hogy amim van el vesztem?\r\n\r\nilyen az én formám, szomorú már minden\r\n...az arcom reggel gyűrött mint az ingem\r\nez van, rád gondolok minden áldott éjjel\r\nmért vagy ilyen néma? - bár tudnám mit érzel..\r\n\r\na napok lassan telnek a fájdalom megfújt\r\nnincsen semmi pozitív ami jó volt elmúlt\r\nképed előtt állok, telefonnal kézbe\r\ngondolkodok.. felhívlak, gyere már fel nézz be\r\n\r\nhívlak, de leteszem, leülök egy székre\r\nüvöltöm a tükörbe: forduljon már szépre!!!\r\nnem bírom ezt tovább, a remény súgja: \"menj még\"\r\n\"érezd hogy a tűz a szívedbe még bent ég\"\r\n\r\ntovább megyek megint, nem számít, hogy hányszor\r\ngondoltam, hogy vége, megyek még mer mér ne!\r\nhosszú még az út amit megjárok én érted\r\neddig tűrtem ezt is, mára meg már szétvet\r\n\r\naz ideg ami bennem van elfojtom míg tudom ezt\r\ngyere velem sétálni, a füledbe majd súgom ezt:\r\n\r\n\r\nRefrén:\r\n\r\nszeretlek és tudod lány, a szívem most is lüktet\r\na remény súgja menjek, Héé menjek tovább küzdjek!\r\nte vagy minden szép és jó mi létezik a földön\r\nnélküled a világ, olyan mint egy börtön..\r\n\r\nVerze2\r\n\r\nSzeretném ha megölelnél, elmondanád mi bánt\r\nsajnos már nem lehet, mert én vétettem egy hibát\r\nnem figyeltem eléggé, és nem törődtem veled\r\nölni tudnék érte, de már nem foghatom kezed\r\n\r\nolyan lány vagy akinek az életemet adnám\r\négben voltam veled, most egy szakadéknak alján\r\nnem kérded, hogy mi van velem, ezért tőled én sem\r\na nevednek a betűit a bőrömre rá vésem..\r\n\r\nha felnézek az égre mindig keresem az arcod\r\ngyere vissza hozzám, bárcsak lenne még egy sanszom\r\n...ha felhívlak attól félek kinyomod\r\nnem szeretném hallani, hogy mással van már viszonyod\r\n\r\nnem szeretném tudni, mégis kíváncsivá teszel\r\nez a rohadt fájdalom már életkedvet vesz el\r\nhol vagy?...elhiheted hiányzol már nagyon!\r\nszeretlek és rájöttem hogy én voltam a barom\r\n\r\nnem érdekel senki, nekem csak te kellesz\r\naz a baj, hogy több esélyem tudom nekem nem lesz...\r\n\r\nRefrén:\r\n\r\nszeretlek és tudod lány, a szívem most is lüktet\r\na remény súgja menjek, Héé menjek tovább küzdjek!\r\nte vagy minden szép és jó mi létezik a földön\r\nnélküled a világ, olyan mint egy börtön..
Rekordösszegű, több mint 2 milliárd forint jogdíjat fizet ki idén a hangfelvételek 2024. évi felhasználása után az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület.
Megkezdte a több mint 2 milliárd forint jogdíj kifizetését az EJI
Több mint 100 előadóművész kap egymillió forint feletti jogdíjat, további mintegy 300 muzsikus jogdíja haladta meg az ötszázezer, míg több mint kétezer előadó jogdíja a 100 ezer forintot.
A most lezárt nagy felosztás kiterjedt a 2024. évi internetes jogdíjakra, a rádiós és televíziós játszási, a háttérzenei jogdíjakra, a hangfelvételi kiegészítő díjakra, valamint a rádiós ismétlési jogdíjakra és a 2023. évet felölelő jogosultkutatás eredményeként az internetes elhangzásokra vonatkozó járandóságokra, kiegészítve a 2025 második negyedévében külföldről beszedett jogdíjakkal.
A rádiós és televíziós jogdíjat az EJI idén is csaknem 100 hazai rádió, illetve televízió adatai alapján osztotta fel.
Ez a tavalyinál kevesebb, mintegy 600 ezer különböző felvétel beazonosítását jelentette, amelyeket azonban idén gyakrabban játszottak a rádiók.
A tíz legmagasabb jogdíj előadói között többségben vannak a magyar művészek, részükre az EJI most összesen több mint 50 millió forintot fizet ki.
A magyar felvételek aránya az összesített adatok alapján csaknem 40 százalék, lényegében az elmúlt évivel azonos, az idén harminckilenc előadó jogdíja haladta meg az egymillió forintot.
Ugrásszerűen növekedtek a lehívásos (internetes) jogdíjak
Ebben a prémium előfizetők számának növekedése, valamint az EJI Felosztási Szabályzatának módosítása játszik szerepet. E szerint most már a magánmásolási díj nagyobb része kerül az internetes elhangzások alapján felosztásra.
Az egyesület minden eddiginél több, összesen 7,5 milliárd stream (lejátszás) adatát dolgozta fel
Összesen 130 ezer előadó számára állapított meg jogdíjat, a 10 legmagasabb összegű jogdíj együttes összege 30 millió forint, míg egymillió forintot meghaladó jogdíjban 18 előadó részesült.
Az EJI teljesítményének javulását jellemzi egyebek között, hogy a korábbiaknál is több bolt és vendéglátóhely adatát dolgozta fel, és ezzel jelentősen pontosította a jogdíjfelosztás eredményét. Ezeken a helyeken
230 millió alkalommal 100 ezer különböző felvételt játszottak le, amelyekben csaknem 30 ezer előadó működött közre az év során.
Ezeken elenyésző arányban, alig hat százalékban szerepeltek magyar művészek, a legmagasabb 10 jogdíj jogosultjai között egy magyar van.
A kiegészítő jogdíjak összege az elmúlt évihez képest 116 százalékkal nőtt
A magyar retro felvételek iránt magasabb az érdeklődés, mint a hasonló időszakban készült nemzetközi repertoár iránt, azonban ezen a jogcímen egyelőre még elenyésző bevételre tesznek szert az előadók.
A rádiós ismétlési jogdíj a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap által készített, kereskedelmi forgalomba soha nem került felvételek ismételt sugárzása után illeti meg az előadókat – túlnyomó részt magyar művészeket.