dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Várady Magda: Keleti mese

Várady Magda - Keleti mese

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Várady Magda
Album: Keressük!
Szövegírók: ifj. Kalmár Tibor
Fülöp Kálmán
Zeneszerzők: Vécsey Ernő
Kiadó: Keressük!
Stílus: táncdal
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 9, összesen 16245 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Keleti mese

Messze keleten Bagdadba'
élt a Mahomed Musztafa.
A mecsettől balra egy utcában
papucsot készített napszámban.
Egy napon szörnyen felbőszült,
másnap reggel megnősült.
Musztafa Mahomed, mit tettél?
Jaj, de daliás férj lettél!
Leila hiú, kis asszonyka,
és egy szép napon azt mondta:
Az alacsony papucsot utálja,
tegyen egy sarkot a sarkára!
Így akart Leila kiválni,
nő volt, nincs mit csodálni.
Musztafa Mahomed, mit tettél?
Sarkos papucsot terveztél.
Nem telt bele csak egy-két hét,
s Leila magasabb sarkot kért.
Így kecsesebb a bokám formája.
Nosza hát, kis uram, tégy rája!
Ugyebár, mit volt, mit tenni,
sarka így lett tíz centi.
Musztafa Mahomed, mit tettél?
Jaj, de picike férj lettél!
Messze keleten Bagdadba'
így járt Mahomed Musztafa.
A nejének csókjára úgy vágyik,
de sajnos, nem ért fel a szájáig.
Tanulja jól meg mindenki,
nem kell mindent megtenni!
Nehogy, mint Mahomed megjárja,
álljon a férfi a sarkára!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Zanzibar és Rómeó Vérzik egy estén az Akvárium Klubban

Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.






A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.


- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot 


- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna. 




Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy 


olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt. 


Zanzibar-dalszövegek itt.


Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül


Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint 


Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.

 

Rómeó Vérzik-dalszövegek itt.


A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.

 


 

 

Kiemelt kép: Zanzibár

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás