


| Előadó: | LEO | 
|---|---|
| Album: | Keressük! | 
| Szövegírók: | Regena Attila Regena Attila | 
| Regena Attila | |
| Kiadó: | Keressük! | 
| Stílus: | Pop | 
| Címkék: | Keressük! | 

Rap.1:
Valaki kell aki igazán kedves, igazán sexy és igazán szép.
Kicsikét rossz, de igazán lelkes. Akiért bármit megtennék.
Akivel igazán minden más, akivel minden igazán jó.
Akinek a szemében ott a fény, és aki az ágyban igazán: óóó!
Aki ha ránézek már tudja, és akinél érzem azt ha rám néz.
Akivel igazán minden rendben, akinek a csókja pont mint a méz.
Félig ördög, félig angyal, egy őrült, olyan igazán jó.
Akiért igazán megéri élni, igen olyan igazán nekem való.
Rap.2:
Valaki kell aki igazán rendes, igazán vad, de nem igazán fél.
Akivel meghalnék minden éjjel, aki pont olyan mint én.
Igazán dög és igazán vonzó, akinek a teste bomba jó.
Tudom nem a külső, hanem a fontos, de a feneke legyen igazán: óóó!
Akivel egy ritmust ver a szívem és elkísér egy életen át.
Akinek imádom a lelkét, a nézését, meg a járását.
Egy igazi angyal szárnyak nélkül, egy ördögi csábító.
Akivel megszöknék ha úgy van, igen olyan igazán belevaló. 
Vocal:
Várj! Veled érzem jó az irány. 
Te vagy akivel igazán!
Nekem már nem kell többé más. 
Te vagy akivel igazán!
Chorus:
Te vagy! Te vagy! Akivel igazán!



Nem történt előrelépés a Sziget Fesztivál jövőjének ügyében, miután a Fővárosi Közgyűlés szerdán többség hiányában nem hozta meg azt a döntést, amellyel felkérte volna a tulajdonosi bizottságot, hogy a rendezvényhez kapcsolódó közterület-használatra irányuló hatósági szerződést közös megegyezéssel szüntesse meg.
  
  
FRISSÍTÉS
    
Magyar Péter közösségi oldalán az alábbiakat osztotta meg 2025. október 30-án délelőtt:
 - Gerendai Károllyal abban maradtunk, hogy jövőre találkozunk a Sziget Fesztiválon.
Az eredetileg javasolt 2035-ös visszafizetési határidő helyett a Fesztivál az alábbi bontásban fizeti vissza a fővárostól kapott díjkedvezményt: 2028-ban 33%, 2029-ben 33%, 2030-ban a fennmaradó részt.
- Minden magyar fiatal megkapja a diákkedvezményt, aki kiváltja a BudapestGO-t
ui.: igenis lehetett olyan megoldást találni, hogy a főváros a közpénzek gondos gazdájaként járjon el és a  Sziget Fesztivál továbbra is az egyik legsikeresebb magyar kulturális és zenei rendezvény legyen - fogalmazott a Tisza Párt elnöke.
  
Nem lesz jövőre Sziget Fesztivál - nem lesz jövőre Sziget Fesztivál?
  
A Sziget Fesztivál jövője azután vált bizonytalanná, hogy a Sziget Zrt. vezérigazgatója levélben kezdeményezte a főváros és a Sziget közötti megállapodás felmondását, amiről október 13-án számolt be Karácsony Gergely.
  
Az alapító Gerendai Károly igyekezett megmenteni a fesztivált
  
Még aznap kiderült az is, hogy a Sziget Zrt. tulajdonosai felvették a kapcsolatot a fesztivál alapítójával, Gerendai Károllyal, lehetőséget kínálva arra, hogy a rendezvény ismét vele folytathassa működését.
  
  
 
  
  
  
A Karácsony Gergely főpolgármester jegyezte előterjesztést a testület a képviselők 13 igen szavazata és 19 tartózkodás mellett nem fogadta el. A voksoláskor a Fidesz-KDNP és a Tisza Párt képviselői tartózkodtak, Barna Judit (Tisza Párt) nem szavazott.
A Sziget 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak
  
- A Sziget fontos kulturális érték, turisztikai attrakció, ami a főváros gazdaságát is befolyásolja - fogalmazott Karácsony Gergely a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén, a napirend vitájában.
- A fesztivál addicionális költségeiről kevés szó esik: a rendezvény 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak, de például 200 millió forint iparűzési adót fizet a szervező, aminek 54 százaléka a fővárosnál marad, 46 százaléka a kerületeké, de jelentős a gyógyfürdők és a Budapesti Közlekedési Központ többletbevétele is ebben az időszakban
  
  
- részletezte 
  
  
 
  
  
- A Sziget Budapest egyik kulturális- és exportterméke, és kiszolgálja a helyi fiatalokat is. A budapesti gazdaság szempontjából olyan, mintha itt gyártott baracklekvárt exportálnánk. A fővárosi képviselőknek felelősségük van a nemzetgazdaság egészéért és a fővárosi szereplők prosperitásáért és üdvözölte, hogy az előterjesztésbe belekerült a javaslatuk budapesti fiataloknak nyújtandó kedvezmény is - hangsúlyozta 
  
Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon
- A Sziget Fesztivál megmentése Budapest érdeke és Gerendai Károly óriási személyes kockázatot vállal, és a közgyűlésnek is kockázatot kell vállalnia, mert nincs szuperbiztonságos út
  
- tette hozzá Tüttő Kata (MSZP).
  
 
  
    
- Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon, csak abban van véleménykülönbség, ez miként történjen. Nincs akadálya annak, hogy Gerendai Károly megvegye a 2026-ra közterület-használati engedéllyel rendelkező céget, ebben az esetben semmi nem akadályozza a fesztivál megrendezését - mondta Bujdosó Andrea, a Tisza Párt frakcióvezetője.
- Ha a közgyűlés hozzájárulna a jelenlegi szerződés megszüntetéséhez, a főváros elesne az abban rögzíttet bevételről és felmerülne a hanyag kezelés vádja, hiszen lemondanak egy jogos bevételről egy magánbefektető javára, ezt pedig nem támogatják. A módosító javaslatunk lényege, hogy mivel a bevétel nagy részét az állam realizálja, kérjék meg az államot, térítse meg a főváros kieső bevételét. Vállaljuk, hogy a Tisza-kormány jövőre ezt a pénzt oda fogja adni a Sziget támogatására - jelezte 
Nem kockáztatták Budapest pénzét
  
- Nem kockáztathatjuk a budapestiek pénzét, nem adhatjuk mindenféle garancia nélkül oda egy olyan amerikai társaságnak, amelynek tavaly 7300 milliárd forint árbevétele volt. Ahogy lesz garancia, biztosíték, hogy a budapestiek megkapják azt, ami nekik jár, örömmel bólintunk rá a folytatásra - mondta 
- A jelenleg hatályos közterület-használati szerződés felbontása esélyt ad arra, hogy legyen Sziget és legyen bevétel.
  
Ha nincs egyetértés a frakciók között abban, hogy kapjon még egy esélyt a fesztivál, akkor tiszta lelkiismerettel tudom azt mondani, hogy nem próbálkozom tovább.
    
Sajnálom, ha kampánytémaként elvérzik a lehetőség, hogy folytatódhasson a Sziget. Azt kértem a képviselőktől, mutassák meg, hogy legalább ebben egyet tudnak érteni - emelte ki Gerendai Károly.
  
A közgyűlés döntése után Gerendai Károly újságíróknak arról beszélt, ezek után nem látja, van-e bármilyen megoldás. Úgy fogalmazott, hogy bezárult egy ajtó.
  
 
  
  
  
- Akkor hát nem lesz Sziget. Nem lesz fővárosi bevétel, a nemzetgazdaság is elesik több tízmilliárd forinttól és a budapestiek is a kedvezményektől. Ez mind nem lesz, mert a két legnagyobb fővárosi frakció, a Tisza és a Fidesz így döntött. A szerdai Fővárosi Közgyűlés annyiban biztosan különbözik az eddigiektől, hogy immár konkrét kárt is okoznak Budapestnek - írta Facebook-bejegyzésében Budapest főpolgármestere.
 - Fontos lesz, hogy levonjuk majd ennek a (nem) döntésnek a tanulságait, hogy legyen szembesülés és szembesítés is, hogy mit mond el mindez a felelősségről, a kormányzóképességről, az alázatról, a szakértelemről, a bizalomról és úgy általában, ennek a városnak és az országnak a jövőjéről. Mára tőlem csak annyi: megpróbáltam, megtettünk mindent, sajnálom - zárta bejegyzését Karácsony Gergely.
  
  
Fotók: Sziget Fesztivál
Forrás: MTI