Előadó: | Fatal Error |
---|---|
Album: | Bérlet az életre |
Megjelenés: | 2015 |
Hossz: | 4:01 |
Szövegírók: |
Kornyik Botond Rimóczi Zsolt Csongor Bálint Balázs Mihály Rónai Dávid |
Kornyik Botond Rimóczi Zsolt Csongor Bálint Balázs Mihály Rónai Dávid |
|
Kiadó: | Pördület Bt. |
Stílus: | punk, rock and roll |
Címkék: | Keressük! |
Fáradt ütemek építik bennem éppen a mámort
Violinkulcs a szívemmel kéz a kézben táncolt
Mintha az utolsó lenne, kell egy bérlet az életre
Úgy várok én is
Egy ugyanolyan szép kezdetre,
Egy ugyanolyan szép életre,
ugyanolyan szép végzetre
Megvertem a halált az éjjel
Megfestve az élet reménnyel
Van Isten, csak nincs vagy mégsem
Legszebb versem dúdolom, az életed
Megbukott a bánat, bánatát elásta és megbánta, mit érzett
Új barát, új élet, felállhat, zenélhet, reménnyel remélhet,
Ott van már eltettem, ne keresd a zsebedben egy bérlet az életre
Így várhatsz te is majd,
Egy ugyanolyan szép kezdetre,
Egy ugyanolyan szép életre,
ugyanolyan szép végzetre
Megvertem a halált az éjjel
Megfestve az élet reménnyel
Van Isten, csak nincs vagy mégsem
Legszebb versem dúdolom, az életed
A Fonogram-életműdíjas Soltész Rezső az M5 Húrokon írt történelem című műsorában mesélt életéről és karrierjéről. "Ötven éve van jelen a zenei színpadokon, számtalan műfajt kipróbált, és az derült ki, hogy a romantikus dalokkal éri el a legnagyobb sikereit. Az 1981-es Táncdalfesztivál óta pedig azt javasolja mindenkinek, hogy 'Szóljon hangosan az ének'. Az előadó, akiről senki nem tud rosszat mondani. Egykori híres frizurája miatt itthon és a KGST országaiban nők sokasága rajongott érte. A frizura ment, Rezső maradt" - szól az epizód leírása.
Soltész Rezső-dalszövegek itt.
"A 'Húrokon írt történelem' valóban része az életünknek. Megtisztelve érzem magam, hogy részt vehettem a sorozatban, és köszönöm a lehetőséget. Külön köszönöm Lacinak a beszélgetést és Péternek a barátságot! Egy élmény volt veletek..."
- írta Soltész Rezső közösségi oldalán.
A Húrokon írt történelem a magyar beat-pop-rock történelem legendás előadóinak életútinterjú-sorozata. A zenészek pályafutásuk kezdetétől a rendszerváltoztatásig tartó évtizedek társadalmi, politikai, kulturális környezetéről mesélnek, sztoriznak, nevetnek és könnyeznek. Élettörténeteik egy olyan korszakba visznek vissza bennünket, amikor a könnyűzene a lázadás, az őszinte önkifejezés eszköze és egy jobb világ ígérete volt. A művészek beszélgetőpartnere és a sorozat producere Szabó László.
Forrás: fonogram.hu
Fotó: Soltész Rezső Facebook