


| Előadó: | Mulatós dalok |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Békeffi István Békeffi István |
|
Lajtai Lajos |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Operett |
| Címkék: | boldogság, érzelmes, forró, könnyű, operett, retro, romantikus, szerelem, szerelmes, találkozás, történetes, vágy, vidám [+] |

Mindig a Nemzeti előtt várom az édes, kicsi nőt,
S a hirdetési oszlopot egészen kiolvasom ott,
míg várok.
S a nő halkan odaoson,
Gyalog jön, vagy villamoson.
A lovagjához odalép,
A szerelem de csodaszép.
Hétre ma várom a Nemzetinél
ott, ahol a hatos megáll.
Este az Emke cigánya zenél,
ha nem jön el szívem, de kár!
De ott lesz ugyebár?
Lesem, hogy jön-e már,
Hisz ránk egy icike-picike mozi vár!
Épp ezért hétre ma várom a Nemzetinél
ott, ahol a hatos megáll!
"Pá, Gyuri!"szól egy csitri hang,
S a fiú így szól: "Kisztihand!"
S a férfi a nőbe karol,
Egy fészek várja valahol
most őket.
Remegnek a női kacsók,
Kapuk alatt finom a csók,
Mily édesek a randevúk,
Lovagja a fülébe súg:
Hétre ma várom a Nemzetinél
ott, ahol a hatos megáll!
Este az Emke cigánya zenél,
ha nem jön el szívem, de kár!
De ott lesz ugyebár?
Hisz ránk egy icike-picike mozi vár!
Épp ezért hétre ma várom a Nemzetinél
ott, ahol a hatos megáll!



A PG Csoport egy Debrecenből indult zenekar, eredeti gondolataikkal és zenéjükkel folyamatosan jelen vannak a magyar könnyűzenei életben. A szakma és generációjuk közönsége ismeri és nagyra tartja őket. Legendás lemezeik közül a „Félélet” és az „Útlevél, fogkefe”, vagy a „Nem sietünk sehová” a legismertebbek.
Barátság és közös munka fűzi őket Németh Lojzihoz (Bikini), basszusgitárosuk volt néhány évig Lukács László a Tankcsapdából, zenéltek lemezen és koncerteken Tátrai Tiborral is.
Az együttes sokszor bejárta már az országot, de eljutottak koncertjeikkel Erdélybe, Oroszországba, Csehországba, Lengyelországba, Hollandiába, Svájcba, Franciaországba, Olaszországba, Angliába, és az USA-ba is. Több, mint 300 zenekar közül megnyerték a Marlboro Rock-in-t itthon és a svájci világ-gálán olyan sztárokkal léphettek fel, mint Bob Geldof, Neil Young és Pearl Jam, vagy Gery Moore. Szomjas György Kossuth-díjas filmrendező (A Kopaszkutya rendezője) : „Alföldi Rock” címmel forgatott róluk filmet.
Jantyik Zsolt a zenekar frontembere, kétszeres év szövegírója (Artisjus és eMRton-díjas), többek között a Bikini: „A szabadság rabszolgái” lemezére is írt dalszövegeket, amiket ma- túlzás nélkül - egy egész ország ismer. Különleges, sokoldalú
munkásságuknak köszönhetően dolgoztak az évek alatt Halmos Béla prímás, népzenekutatóval, Pál István Szalonnával és bandájával és a kétszeres Kossuth-díjas Kaláka zenekarral is.
Közös projektjük volt a híres párizsi tangóharmónikással, Christian Paccoud-dal. Otthonosan mozognak a műfajok között: Jantyik Zsolt szövegeiből, gondolataiból, a PG dalokból két színdarab is készült: „Világvége-szerelem” (Csokonai színház) és az „Ezüstbojtár” - melyet a Nemzeti Színházban is bemutattak.
Jantyik Csaba - a zenekar gitárosa, több száz lemezen dolgozott már a legismertebb magyar zenekarokkal, előadókkal hangfelvételeken.
Közel 40 éve tartó testvéri-alkotói párosuk a zenekarral közösen 2025-ben új lemezt hoz: „VÉSŐ” címmel.
A bemutató koncerten és a lemezen többe között velük zenél
Németh Alajos (Lojzi) a Bikini basszusgitárosa, Lukács Péter Peta a Bikini gitárosa, Makovics Dénes a Bikini szaxofonosa, Nyerges Attila (ének) és Galambos Nándor (basszusgitár)- az Ismerős Arcok zenekarból, Papp Gyula (Mini, Skorpió, Dinamit, Ismerős Arcok) -billentyűs hangszereken, Jámbor József színművész ( Színes TV téridő és álomzenekar), Damien Steel - rap, Ez a lemez, nemcsupán egy meglepetés, igazi lendületes rockzene, olyan vendégekkel, akik a magyar rock és alternatív korszak meghatározói, de egyúttal koncepció is: példát mutat együttműködésről, az emberi és generációs kapcsolatok fontosságáról, hitelességből, a magyar minőségi könnyűzene fontosságát és az átadást hangsúlyozva: „Az idő csak Véső...”
Fotó: PG Csoport