


| Előadó: | Dzsiiza |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Emlékszem a nyárra mikor először láttalak én..
Egyből tudtam, hogy a tied vagyok te pedig az enyém..
Nem szoltól semmit mégis mindent elmondtál..
A csillagos ég alatt a padon egy királylány voltál..
Aztán jött megint a sors, összetalálkoztunk újra
Amikor meg láttalak tudtam beled vagyok zúgva
Amikor meg láttalak tudtam beled vagyok esve
Csak te vagy az aki hiányzik az en életembe
Aztán jött az első csók egy kocsiban egy buli végén
Csak mosolygott az arcom mindig amikor ram néztél
Csak mosolygott az arcom mikor megfogtad a kezem
Mar akkor tudtam, hogy en soha el nem engedem
Mintha száz éve ismernélek mégis azt se tudom ki vagy
Amikor rád gondolok csak a jó ugrik be és semmilyen hiba
Én emlékszem, hogy miket mondtál minden szavadat elhittem
Nekem te voltál, te vagy, te maradsz mindig a legdrágább kincsem
Emlékszem, hogy mindennap elmondtad, hogy én vagyok..
Aki miatt minden héten nincs más csak szép napod..
Minden éjjel ott voltál és én átkaroltalak..
Soha nem akartam rosszat csak azt hogy érezd jól magad..
És ahogy múlt az idő szépen lassan megtudtál te mindent
Hogy ki is vagyok valójában nem játszom a PIMP-et
Hogy ki is vagyok valójában az a fajta gyerek
Aki ha csak a tied akkor haláláig szeret
En nem játszottam magamat mindig megmondtam a frankot
Nem féltem kimondani hogy szeretem az asszonyt
Nem féltem kimondani hogy jöhet majd a gyerek
Ezért döntöttem el azt, hogy én megkérem a kezed
Mintha száz éve ismernélek mégis azt se tudom ki vagy
Amikor rád gondolok csak a jó ugrik be és semmilyen hiba
Én emlékszem, hogy miket mondtál minden szavadat elhittem
Nekem te voltál, te vagy, te maradsz mindig a legdrágább kincsem



Harcsa Veronika Flow By című albuma, amely egyszerre zenei és vizuális kísérlet, Vancsó Zoltán fotós slideshow-jával december 1-jén debütál a Müpa Fesztivál Színházában.
Az új zenei projekt a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani
A dalok karaktereihez olyan képi narratívák születtek, amelyek rejtett szálakon kísérik és egészítik ki a hallottakat. Az InterAction című esten az énekes Nora Thiele német ütőhangszeressel és a Soharóza kórussal lép színpadra.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Harcsa Veronika tudatosan fordult az interaktív, közösségi élményt teremtő zene felé
Régóta vezet workshopokat, 2024-ben pedig a Pécsi Tudományegyetem zeneterápia szakán szerzett diplomát. Új albuma, a Flow By ennek a szemléletnek a folytatása.
A szerzemények úgy születtek, hogy az élő előadás során a közönség aktív részese lehessen a zene formálásának: a taps, a hangadás, a ritmikus gesztusok mind a közös flow-élmény részévé válnak.
- A dalokat úgy írtam, hogy belekomponáltam a közönség jelenlétét. Élőben erre épül minden, az viszont további ötletelést igényelt, hogy lemezként hogyan fog működni mindez.
A koncepcióba belevettem a Soharóza kórust, amely híres kísérletező kedvéről. A lemezen ők teremtik meg a közösségi hangzást
és a Müpa-beli koncerten is jelen lesznek, hogy a közönség közé vegyülve erősítsék a hangadást - fogalmazott Harcsa Veronika.
Fotó: Harcsa Veronika Facebook oldala
A lemezen és a koncerten közreműködő Nora Thiele német ütőhangszeres zeneszerzővel és hangszerépítővel az énekes berlini évei alatt ismerkedett meg. Thiele világzenei ihletésű hangszereivel, frame drum- és ritmuskísérleteivel különleges textúrát ad a hangzásnak.
Vancsó Zoltán 2005-ben fedezte fel, majd az elmúlt években művészi szintre emelte a zenével kísért fotó slideshow műfaját. Több száz rövid és csaknem egy tucat egész estés fotófilmet hozott létre, számos alkotása moziban is látható volt.
- Látom a zenét és hallom a képet, érzem e két világ összefonódásának lehetőségét. Ez a műfaj lehetőséget kínál több tucat fotó összefűzésére, ahol a szerkesztés önálló és rendkívül kreatív folyamattá válik.
A képek közötti áttűnések dramaturgiai és esztétikai szerepe, valamint a zenei kíséret hozzájárul ahhoz, hogy a vizuális élmény komplexebbé és átélhetőbbé váljon.
A lemez hangulatához 2017-ig nyúltam vissza az archívumomban, hogy korábban nem publikált képekkel dolgozhassak. Nem konkrét történeteket mesélnek el, hanem a zene tudatalattijába vezetik el a nyitott nézőt - részletezte az alkotó.
A rendhagyó koncepcióból születő lemez egyedi online megjelenést kívánt
- Ma már nagyon kevesen hallgatnak meg elejétől a végéig egy lemezt, de bízom benne, hogy ez az album a vizuális élmény miatt kivétel lesz. Éppen olyan hosszú, mint egy sorozat epizódja - tette hozzá Harcsa Veronika.
Kiemelt kép: Harcsa Veronika Facebook oldala