Előadó: | Kovács Erzsi |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Brand István |
Fényes Szabolcs |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | retro, romantikus, szerelmes, találkozás, vágy, várakozás [+] |
Összecsendül két pohár,
muzsikája csengve száll,
és a könnyű félhomályban
kéz a kézre rátalál.
Egy halk futam a zongorán,
ketten egymás oldalán.
Ilyen édes pillanat
csak egyszer van talán.
Itt minden muzsikál,
a szív, a szem, a száj,
és andalító ritmusán
a vállhoz ér a váll.
És összecsendül két pohár,
és a cinkos félhomály
lesben állva percek óta
már a csókra vár.
De ha eljön a hajnali fény
Hol vagy már drágám?
Olyan rossz, hogy majd messzire jársz,
Emlékezz reám!
És ha feljön az esteli telihold
Ne hagyj itt árván!
Szívem visszavár, ugye itt talál?
Összecsendül két pohár,
muzsikája csengve száll,
És a könnyű félhomályban
kéz a kézre rátalál.
Halk futam a zongorán,
ketten egymás oldalán
Ilyen édes pillanat
csak egyszer van talán.
Itt minden muzsikál,
a szív a szem a száj,
És andalító ritmusán
a vállhoz ér a váll
Összecsendül két pohár,
és a cinkos félhomály
Lesben állva percek óta
már a csókra vár
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik