


| Előadó: | Road |
|---|---|
| Album: | M.A.T.T. |
| Megjelenés: | 2015 |
| Hossz: | 4:19 |
| Szövegírók: |
Molnár Máté (Road) |
|
Molnár Máté (Road) Szabó Erik Kádár Imre G.B.ZS. Goya |
|
| Kiadó: | Edge Records/Hammer Music |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Hát akkor lehet, hogy
nincs is mennyország
Csak az a csillogó fekete ég
Amelyik éjjelenként terít be engem
És a határomig kísér
Én már akkor se' bánom
egy életem egy halálom
Mennék lennék csillagok közt élő csillag
Adnám hagynám magamat
az örökkévalóságnak
Én mindig csak arra vágytam
Hogy feljussak oda egyszer
És hogy megérintsem, hogy kipróbáljam
Ami aztán majd sosem ereszt el
Még most is arra vágyom
valósággá nyíljon az álmom
Mennék lennék fényes csillag
ott a fekete égen
Nem fáj nem kár
nem élnél onnantól sötétben
Hát akkor lehet, hogy
nincs is mennyország
Csak az a csillogó fekete ég
Amelyik éjjelenként terít be engem
És a határomig kísér
Én mindig csak arra vágytam
Hogy feljussak oda egyszer
Megérintsem, hogy kipróbáljam
Ami aztán majd sosem ereszt el
Mostanra megértettem
végakarattá érett bennem
Mennék lennék fényes csillag
a napom körül
Érezd élvezd, ahogy éjjel a szemedbe ül
Talán tényleg nincs mennyország
Hinni még is annyira akarom
Talán a fényét, ha meglátnád
Úgy élhetnél, mint én, szabadon


Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása.
A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.
Diszkó a javából – mai csavarral
Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással.
Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre.
A dal egyszerre romantikus és önironikus
„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.
Új klip – új fejezet
A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.
Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép
A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.