Előadó: | Fahrenheit |
---|---|
Album: | Fahrenheit I. |
Megjelenés: | 1995 |
Hossz: | 4:18 |
Szövegírók: |
Bátori Viktor Maróthy Zoltán Tobola Csaba |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Sony Music Entertainment/ Columbia |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
A nagyvilág táncot jár.
Túl kegyetlen tánc ez, látom már
Az üvöltés, a természet szava
Ő teremtett téged, mégis mostoha
Őrülj meg, robbanj szét.
Ne add meg magad, harcolj még.
Győznöd kell a tét nem kevés:
Kié lesz a törvény és kié a szenvedés!
Na mire vársz?
Na, gyere már!
Most nagyon nem mindegy, hogy mit csinálsz!
Ref.:
Törd össze hát, törd össze hát
A gyűlölet hatalmát, a harag zászlaját,
Törd össze hát, törd össze hát
A sátán birodalmát, pokol csillagát
Törd össze hát!
Téged hív, távoság
Ismeretlen érzés, a fáradtság.
Indulj hát, a cél messze még!
Ne félj, hogyha lángol fejed fölött az ég!
Na, mire vársz?
Na, gyere már!
Most tényleg nem mindegy, hogy mit csinálsz!
Ref.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik