


| Előadó: | Cibbah |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ref:
Ha hiszel magadban akkor nem érhet baj
Ha hiszel magadban akkor szilárd a talaj
Ha hiszel magadban akkor minden rendben
Én hiszek benne...(2x)
Nem tüntem el,itt vagyok újra
A célom hogy mindenki a szövegemet fúja
Mindenki tudja,a CIBBAH milyen gyerek
és aki nem hisz bennem majd meg mutatom hogy nyerek
Amit leírok az úgy van,az élet az ki edzett
De mégis amit csináltam 10ből-9nek tetszett
Van aki vesztett,de nem képes fel állni
Mert tudni kell a rossz között a jó dolgot meg látni
El fogtok ásni,két méter a föld alatt
De tudom hogy a CIBBAH-ból azért valami megmaradt
Nem vagyok szektatag,nem vagyok hivő
Nekem is van keresztem és sok meg nem mászott lépcső
A utamat már beláttam és hiszek benne
és biztos hogy a sorsom kegyes lesz velem szembe
Nézz a szemembe,és ami benne van
A tiéd lehet örökre mert a holnap az még messze van.
Ref:
Ha hiszel magadban akkor nem érhet baj
Ha hiszel magadban akkor szilárd a talaj
Ha hiszel magadban akkor minden rendben
Én hiszek benne...(2x)
Nem vagyok börtönbe de nekem is van bűnöm
A rimet a legjobb tudásom szerint az ütemre küldöm
A sirt ugyis magamnak ásom percről-percre
Nem fogok meg változni mert ugysem vesznek észre
El fogtok átkozni,de hiszek abba
Hogy akit a legjobb spanodnak tartassz ő hagy majd szarba
Ne kerülj bajba,mindenki ezt mondja
De hogy mi zajlik a tereken azt nem mindenki tudja
A fiatal a rossza hajlik,nem a jóra
és azt mondja ha elbaszom hát akkor kezdem újra
De van amikor nincs vissza,mindennek vége...
Mennek az égbe
Nem vittem még végbe,minde egy vágyam...
Kezeket az égbe lássam
Az igazság még mindig benne van minden szavamba
De egy dolgot ne felejts el,mindig higyjél magadban !
Ref:
Ha hiszel magadban akkor nem érhet baj
Ha hiszel magadban akkor szilárd a talaj
Ha hiszel magadban akkor minden rendben
Én hiszek benne...(2x)



Az elektronikus zene úttörője és a kortárs kultúra egyik legnagyobb hatású alakja, Moby 15 év után ismét Magyarországon lép fel - 2026. augusztus 1-jén egy teljesen új koncertélménnyel várja a közönséget.
Az elismert művész a Budapest Park színpadán ismét életre kelti azt a zenét
Azt a zenét, amely már több mint három évtizede formálja a modern hangzás érzéki és gondolati dimenzióit.
Moby dalai hosszú évek óta emberek millióinak legbensőbb pillanataihoz kapcsolódnak - és ma is ugyanazzal az érzelmi súllyal szólalnak meg.
Moby megújult élő koncepciót hoz a színpadra
A több mint egy évtizednyi szünet után 2024-ben visszatérő művész 2026-ban nagyszabású turnéra indul, Az ambient textúrák, a rave-energiát hordozó ritmusok és a lélekteli vokálok új intenzitással szólalnak majd meg a Budapest Parkban.
A műsorban helyet kapnak időtlen klasszikusai, pályája kevésbé ismert gyöngyszemei, valamint friss, újraértelmezett hangszerelések - ahol a nosztalgia és a mai hangzás egyszerre van jelen.
Művészet és felelősség – így írta be magát a zenetörténelembe
Az 1999-es Play c. album több mint 12 millió példányban kelt el, és minden idők egyik legmeghatározóbb elektronikus lemezeként tartják számon. A Porcelain, Natural Blues, Why Does My Heart Feel So Bad? és Honey mára kulturális alapvetésekké váltak.
Számok, amelyek egy korszak hangulatát hordozzák
Why Does My Heart Feel So Bad?
Moby volt az első előadó, aki egy teljes album minden dalát filmekhez, sorozatokhoz és reklámokhoz licencelte – új korszakot nyitva ezzel a zeneiparban.
Pályája során több mint 20 millió eladott lemezzel, rangos díjakkal – többek között MTV, Billboard és Grammy-jelölésekkel – írta be magát a zenetörténetbe.
Dolgozott David Bowie-val, a Public Enemyvel, Ozzy Osbourne-nal, a Beastie Boys-szal és a Daft Punkkal is; remixei a mai zenei színtér meghatározó alkotásai.
Moby zenei munkája mellett aktív humanitárius tevékenységet is folytat
Többek között támogatja a Humane Society, az ACLU és az Institute for Music and Neurologic Function szervezeteket. Filmkészítőként a Little Walnut produkciós céget vezeti, nevéhez fűződik a nemzetközi fesztiválokon díjazott Moby Doc és Punk Rock Vegan Movie című dokumentumfilm is. Jelenleg Tecie címmel egy játékfilmen dolgozik, amelynek bemutatója 2026 nyarán várható.
A hangulat, amitől minden más
A ’90-es években New York szűk, félhomályos lakásaiból indult útjára az a lo-fi elektronikus világ, amely mára globális zenei szimbólummá vált.
Moby zenéjében mindmáig jelen van a magány és a remény, a vágy és a veszteség, az emlékezés és az idő súlya. Ez az érzelmi mélység teszi különösen aktuálissá visszatérését: művészete egyszerre idézi fel a modern ember belső vívódásait, és kínál kapaszkodót a mindennapok zajában.
Több mint zene: életstílus
Moby (polgári nevén Richard Melville Hall) a kortárs zenei kultúra egyik legsokoldalúbb alakja: zenész, producer és író, 1965-ben született a New York-i Harlemben.
A „Moby” becenevet már kisbabaként kapta – a híres író, Herman Melville leszármazottjaként ez szinte természetes volt.
Kilencévesen kezdett zenét tanulni
Klasszikus darabokat játszott, zeneelméletet is tanult. A nyolcvanas években a New York-i punk rock színtér aktív szereplője volt, majd az elektronikus zene felé fordult. Első kislemeze, a Go, 1991-ben jelent meg – azóta 22 albumot adott ki.
Az elmúlt években alkotói pályája új művészi és személyes irányokba bővült
Zenéjét a mai napig eszközként használja a mélyebb önreflexióra, a tudatosság felébresztésére, spirituális és társadalmi üzenetek közvetítésére. Az állatvédelem, a környezetvédelem, a veganizmus és a tudatos életmód egyik legismertebb szószólója, jelentős bevételeit jótékony célokra ajánlja fel.
Közvetlenségéről is ismert: nem ritkán saját New York-i vagy Los Angeles-i kávézóiban beszélgetett vendégeivel, távol tartva magát a hírességeket körülvevő felhajtástól.
Emlékezetes este
A 2026-os Moby-koncert a Budapest Parkban a nyár egyik legemlékezetesebb élőzenei eseményének ígérkezik.
A közönség egy egyedi zenei utazás részese lehet, ahol atmoszférikus hangképek, a rave energiáját idéző lüktetések és érzékeny, mélyre ható vokálok találkoznak. A műsor egyszerre épít az időtlen slágerekre és nyúl a kortárs hangzás eszközeihez: jól ismert dallamok, ritkábban hallott darabok és újraértelmezett kompozíciók alkotják majd a repertoárt.
Mi? Moby koncert
Mikor? 2026. augusztus 1.
Hol? Budapest Park (1095 Budapest, Fábián Juli tér 1.)
További részletek az esemény FB oldalán, itt.
A jegyek december 5-én 10:00-tól érhetőek el a koncert hivatalos értékesítési felületén.
Fotó: Charm Music Hungary